Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Żywa lekcja historii i demokracji. Uczniowie odwiedzili Warszawę

Żywa lekcja historii i demokracji. Uczniowie odwiedzili Warszawę

0

Na zaproszenie poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, grupa 15 uczniów z wszystkich placówek oświatowych w Gminie Świdnica wraz z opiekunem gościła w Warszawie, uczestnicząc w żywej lekcji historii i demokracji.

Głównym punktem wyjazdu, który odbył się 11 czerwca było zwiedzanie Sejmu RP i zapoznanie się z pracą posłów. – Wizyta w polskim parlamencie była dla nas niezapomnianym wrażeniem. Pani poseł cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników wyjazdu. Oprócz informacji historycznych, przedstawiono nam też obecne zasady działania Sejmu, jego skład oraz sposób zajmowania miejsc na Sali Obrad – mówili uczniowie uczestniczący w wyjeździe, którzy mieli możliwość zasiadania w galerii sali posiedzeń.

Po spotkaniu, poseł Mrzygłocka zaprosiła uczestników wycieczki na wspólny obiad. Na zakończenie pobytu w Warszawie uczniowie zwiedzili też Stare Miasto i Plac Zamkowy. Zdaniem uczestników była to bardzo ciekawa, dająca do myślenia lekcja historii, która dostarczyła im nie tylko wiedzy, ale również wielu przeżyć i wzruszeń.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDesant komandosów i nie tylko. Moc atrakcji na Dni Świebodzic
Następny artykułDługie życie się opłaca? ZUS daje premię dla stulatków