Strona główna 0_Slider Desant komandosów i nie tylko. Moc atrakcji na Dni Świebodzic

Desant komandosów i nie tylko. Moc atrakcji na Dni Świebodzic

0

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Świebodzic. Z myślą o mieszkańcach zaplanowano szereg koncertów oraz wydarzeń towarzyszących. W ten weekend pokaz swoich możliwości zademonstrują też komandosi, którzy przylecą do Świebodzic śmigłowcem Mi-17. Dla spragnionych podniebnych wrażeń będzie to przedsmak tegorocznego Pikniku Lotniczego.

zdjęcie ilustracyjne (Szkolenie 7. batalionu kawalerii powietrznej, fot. ppor. Marcin Kowalski, mł. chor. Krzysztof Wójcik)

Dni Świebodzic odbędą się w dniach 16-17 czerwca, tradycyjnie już na stadionie przy ul Rekreacyjnej. – Szykuje się prawdziwa mieszanka doznań. Gwiazdą imprezy będzie jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych grup na polskiej scenie muzycznej – Golec uOrkiestra! – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu.

Jednak nie tylko bracia Paweł i Łukasz Golec mają porwać publiczność podczas tegorocznej imprezy. Dzień wcześniej, w sobotę na scenie pojawi się Mezo, a gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party. Podczas dwudniowej imprezy na scenie pojawią się też: Agnes Violin, Formacja Chatelet, Adiks x Stand RNDP, nie zabraknie występów lokalnych zespołów i uczniów z placówek oświatowych.

Odliczanie trwa także do innego, popularnego wydarzenia – Pikniku Lotniczego, który odbędzie się pod koniec sierpnia. Trwają jeszcze ostatnie prace związane z ustaleniem programu imprezy, jednak już w najbliższy weekend spragnieni podniebnych wrażeń powinni odwiedzić gminne lotnisko w Świebodzicach. 17 czerwca pojawi się tam śmigłowiec Mi-17 wraz z komandosami. Odbędzie się desant na linach.

Komandosi przylecą do Świebodzic na zaproszenie burmistrza miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz prezesa Towarzystwa Lotniczego Grzegorza Glegoły i tym samym uświetnią Dni Świebodzic. Pokaz odbędzie się o godz. 10.30 i 12.00. Śmiało można odwiedzić lotnisko, bo naprawdę warto. Po podniebnych akrobacjach zapraszamy o godz. 13:30 na Stadion przy ul. Rekreacyjnej, rozpoczną się występy przedszkoli – zaprasza rzecznik świebodzickiego magistratu.

/UM Świebodzice, opr. mn/

fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej: ppor. Marcin Kowalski, mł. chor. Krzysztof Wójcik

Poprzedni artykułPierwsze kroki na rynku pracy? Młodzież poznała ofertę pracodawców
Następny artykułŻywa lekcja historii i demokracji. Uczniowie odwiedzili Warszawę