Strona główna 112 Zatrzymali transport z odpadami

Zatrzymali transport z odpadami

5

Na wyraźny sygnał m.in. z Urzędu Gminy w Marcinowicach, policja w dniu 27 czerwca 2018 r. przechwyciła wywrotkę z odpadami, które nielegalnie miały być zdeponowane w na terenie jednej z miejscowości gminy.

W wyniku policyjnej interwencji zatrzymany został dzierżawca terenu oraz kierowca ciężarówki. Podczas realizacji czynności dotyczących nielegalnego składowania odpadów na terenie gminy Marcinowice, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który chciał przyjąć na dzierżawionej przez siebie działce, bez wymaganych pozwoleń zmieszane odpady komunalne.

Policjanci we współpracy z pracownikami Urzędu Gminy uniemożliwili rozładowanie odpadów na posesji. Przewoźnik został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł za przewożenie odpadów bez wymaganych dokumentów w związku art. 92 ustawy o transporcie drogowym. W stosunku do osoby przyjmującej i nadającej odpady prowadzone jest postępowanie o wykroczenie w związku z ustawą o odpadach.  – Sprawna akcja policji we współpracy z urzędem i mieszkańcami stwarza nadzieję, że w przyszłości tego rodzaju procedery nie będą miały miejsca – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Informacja i zdjęcie UG Marcinowice

 • Zebrzydów

  Kłamatwa… kłamstwa…. kłamstwa. Gdy Wójt dzwonił akcja była już zorganizowana. Policja wspólnie z pracownikami Gminy? A gdzież byli ci pracownicy? Przebrani za krzaki? Śladu po urzędnikach nie było. Na atołkaxh tyłki grzali i zacierali ręce że przypiszą sobie zasługi. Dowodem ma być zdjęcie? Transportu, który spokojnie wtedy wyjechał bo urzędnik sądził , że go staranuje? Wstyd wstyd wstyd. Przypisywać sobie zasługi. Że niby dzięki Wam zatrzymano dzierżawce za przyjmowanie nielegalnych odpadów? Bzdury wierutne.

 • Sebastian Piszczu

  500 zł za kilka ton śmieci ??? To jakis żart ???

 • Zebrzydów

  To wszystko to jakiś żart. Dlaczego nie podaliście o jaką miejscowość chodzi? Na teren nielegalnego składowiska w Zebrzydowie, które od dwóch lat przyjmuje odpady. A Gmina rozkłada ręce i udaje że problemu nie ma, czego dowodem jest ten artykuł. A teraz chwali się nie swoimi zasługami.

 • Natalia

  500 zl kary no to faktycznie duzo…………. odnosze wrazenie , ze wszyscy wiedza i jest zmowa milczenia z tymi odpadami .

 • olo

  Proceder trwa od dawna a osoby z gminy zachowują się jakby nie było żadnego problemu,,ciekawe kto i kiedy wywiezie ten cały syf?? troszkę już tam się tego uzbierało tyko czekać aż znów ktoś to podpali ….