Strona główna Wydarzenia Świebodzice Kręgielnia w przebudowie

Kręgielnia w przebudowie

0

Trwają zaawansowane prace związane z przebudową kręgielni miejskiej w Świebodzicach. Gmina Świebodzice otrzymała na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki 614.000 zł. Koszt całej inwestycji to 1,5 mln zł.


Właśnie trwają roboty rozbiórkowe: demontaż płyt betonowych, demontaż dachu, demontaż trybun, boazerii i okładzin, wyposażenia, schodów, podłóg. W ramach planowanych prac w sali głównej powstaną dwa tory główne do gry w kręgle klasyczne oraz dwa tory do bowlingu. W sąsiedztwie będą wygodne kanapy i miejsca dla gości do konsumpcji. Wybudowana zostanie także toaleta dla niepełnosprawnych, znikną schody – będzie więc możliwość zaparkowania auta czy zostawienia roweru bezpośrednio przy wejściu do nowej kręgielni. Pojawią się szatnie z toaletami dla gości oraz bar, pomieszczenie gospodarcze dla obsługi kręgielni. W holu głównym będzie automat do skarpet oraz szafka do wypożyczania obuwia. Powierzchnia zabudowy po przebudowie wyniesie 494,60 m2, a powierzchnia użytkowa z ogródkiem 531,30 m2.

Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); kompleksową modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji i wielu innych obiektów w mieście.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.

Źródło UM Świebodzice