Strona główna 112 Wpadł z narkotykami

Wpadł z narkotykami

0

Prawie 200 porcji marihuany trzymał w mieszkaniu 21-letni mieszkaniec Świdnicy. W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że narkotyki miał na własny użytek.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca Świdnicy podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w jednym z pomieszczeń na parapecie – plastikowe pudełko, w którym znajdował się woreczek z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna posiadał blisko 184 porcje tego narkotyku – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/