Strona główna 0_Slider Włóż piżamę i biegnij dla Ignasia!

Włóż piżamę i biegnij dla Ignasia! [BIEG BUDZIKA JUŻ W NIEDZIELĘ]

0

Może być tradycyjna w pasy, efektowna z falbankami, wersja zimowa lub letnia. Wszystko jedno, byle było radośnie i wesoło! Klub Biegacza Hermes w Świdnicy wspólnie z partnerami zaprasza do udziału w II Charytatywnym Biegu Budzika, jedynej imprezie, na której w biały dzień wypada pokazać się w piżamie.

Biegacze i amatorzy nordic walking na startach biegów staną w niedzielę, 24 czerwca. Czekają na nich trasy o długości 3 i 6 kilometrów, nie zabraknie także mini pętli od 50 do 1000 metrów dla najmłodszych w biegach Smerfusia, Papy Smerfa i Gargamela. Początek biegów towarzyszących o 10.30, bieg główny rozpocznie się w samo południe. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

REGULAMIN

ZAPISY BIEG GŁÓWNY

ZAPISY DZIECI na e-mail [email protected]

Trasa Biegu Budzika zostanie poprowadzona po obrzeżach osiedla Zawiszów Biuro zawodów i biegi towarzyszące przy hali sportowej, ul. Galla Anonima.

Zmaganiom sportowców w piżamach towarzyszyć będzie festyn z licznymi atrakcjami. W planach jest m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria fantowa, sensoplastyka dla smyka, dmuchane zjeżdżalnie oraz trening z CrossBox74 Świdnica.

Celem jest nie tylko świetna zabawa. Podczas pikniku i biegów prowadzona będzie zbiórka datków na rehabilitację 5-letniego Ignasia Buczmy, syna świdnickiego fotografika i poety.

Chłopiec zmaga się z niedowładem ręki,  może ją jedynie nieznacznie podnieść i lekko poruszać dłonią. Uszkodzenie nerwu kończyny zostało spowodowane niewykrytym wcześniej stanem zapalnym. 5-latek potrzebuje długotrwałej rehabilitacji. Schorzenie pojawiło się u chłopca w 2016 roku. – Synek obudził się w sobotę rano 24 września z niedowładem ręki. Najbardziej szokujące było to, że nic wcześniej się z nim nie działo – ani nie doświadczył upadku ani długotrwałej choroby – mówił w rozmowie ze Swidnica24.pl Paweł Buczma. Wystąpił stan zapalny rdzenia kręgowego i splotu barkowego. Była to bezpośrednia przyczyna niedowładu ręki. Choć stan zapalny u chłopca został wyleczony, to pozostały powikłania. Nerw ręki został uszkodzony, zanikły mięśnie łopatki, a także biceps i triceps. Pomoc oferowana dziecku w ramach NFZ jest niewystarczająca, konieczna jest dodatkowa, kosztowna rehabilitacja. Każdy może, dobrze bawiąc się w niedzielę 24 czerwca, pomóc dziecku!

opr. asz

Poprzedni artykułJubileuszowy bal na wysokościach [FOTO]
Następny artykułWakacje dla seniorów