Strona główna 0_Slider Świdnickie Forum Rozwoju szykuje się do wyborów. Program ułoży razem z mieszkańcami

Świdnickie Forum Rozwoju szykuje się do wyborów. Program ułoży razem z mieszkańcami

9

W oparciu o poglądy i pomysły mieszkańców ma powstać program wyborczy Świdnickiego Forum Rozwoju. Jego członkowie w najbliższych tygodniach będą przeprowadzać ankiety na ulicach miasta. – Nie chcemy iść tropem innych komitetów, które najpierw ogłaszają kandydatów, a dopiero później przypominają sobie o mieszkańcach – zapewnia radny Marcin Paluszek z ŚFR.

Podczas zorganizowanej w środę konferencji prasowej liderzy stowarzyszenia przedstawili plany ruchu na najbliższe miesiące. – Największą siłą Świdnicy stanowi oddolna siła jej mieszkańców, złączonych pasją do budowania wspólnego lepszego jutra dla naszego miasta – mówił Paluszek. Stąd też wziął się pomysł, by ze szczególną uwagą wsłuchać się w głos świdniczan, którzy pomogą stworzyć program „Świdnica jutra”. Jak podkreśla lider ŚFR, wielu samorządowców przypomina sobie o istnieniu zwykłych ludzi dopiero przed samymi wyborami. Wtedy też Świdnica zostaje zalana tonami plakatów i ulotek.

Mamy gotową ankietę, z którą wyjdziemy do świdniczan w celu zweryfikowania naszych pomysłów z ich oczekiwaniami. Świdnica Jutra ma być programem stworzonym wspólnie przez mieszkańców. Oni mają czuć się autorami wszystkich pomysłów, które zrealizujemy po wyborach – twierdzi wiceprzewodniczący świdnickiej Rady Miejskiej. – Przez najbliższe miesiące będziemy zajmowali się trudnymi tematami, o których powinni dowiedzieć się mieszkańcy, bo sami nimi jesteśmy i chcemy o nich rozmawiać. Chcemy wiedzieć na co wydawane są pieniądze mieszkańców. Przez najbliższe miesiące będziemy pokazywać i uczyć mieszkańców jak wygląda budżet miasta, jak dysponowane są z niego środki i jak odróżniać rzetelną pracę dla Świdnicy od błyskotek, marketingu i sztuczek pijarowych – dodaje.

Chociaż oficjalne deklaracje startu w wyborach jeszcze nie padły, podczas konferencji przedstawieni zostali liderzy stowarzyszenia, którzy najprawdopodobniej będą ubiegać się o głos mieszkańców. Wśród nich znaleźli się: Bogumiła Barańska, która przez 25 lat pełniła funkcję prezesa Świdnickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Michał Walerowicz, Marzena Zięba, Adrianna Kalin, Ewa Krzeczkowska, Małgorzata Dziura-Sztejnberg z fundacji „Bliżej Siebie”, Tomasz Marcinkowski, Tomasz Owsiany, a także obecni radni z ramienia ŚFR – Marcin Paluszek oraz Marek Marczewski. – Po raz drugi utworzymy niezależny, miejski komitet wyborczy z poparciem Kongresu Ruchów Miejskich. Tak jak poprzednio, nasza kampania będzie finansowana wyłącznie z indywidualnych wpłat oraz nieocenionej pracy kandydatów, sympatyków i wolontariuszy – wyjaśniają liderzy.

Wciąż też nie padła deklaracja dotycząca kandydata na prezydenta Świdnicy. – Najpierw chcemy stworzyć program, z którym świdniczanie będą mogli się utożsamiać. Zostanie on przedstawiony w lipcu. Dopiero po jego ogłoszeniu będziemy mogli rozmawiać o nazwiskach – deklaruje Paluszek. Podczas poprzednich wyborów samorządowych walczył on o fotel prezydenta Świdnicy, zdobywając wówczas 10% głosów. Jako prezes stowarzyszenia typowany jest na kandydata także w najbliższych wyborach.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułTaksówkarz śmiertelnie potrącił kobietę. Wszystkie strony chcą zmiany wyroku
Następny artykułRemonty chodników po interwencjach radnego Łukasza Świeczko