Strona główna Temat dnia Remonty chodników po interwencjach radnego Łukasza Świeczko

Remonty chodników po interwencjach radnego Łukasza Świeczko

0

W Krzyżowej zakończył się remont chodnika wzdłuż głównej drogi prowadzącej z Grodziszcza do Wieruszowa. Zadanie wykonała Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, która w tym roku dokonała również napraw w Grodziszczu. Obie inwestycje zostały przeprowadzone w efekcie starań radnego gminy Świdnica Łukasza Świeczko, który interweniował w tej sprawie już od zeszłego roku.

Cieszę się, że udało się dokonać tych remontów, co z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z tych chodników – mówi radny z Grodziszcza Łukasz Świeczko i dodaje, że potrzeby w zakresie remontów oraz budowy nowych dróg dojazdowych, chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych są w całej gminie bardzo duże.

Warto wspomnieć, że to niejedyny sukces radnego Łukasza Świeczko na tym polu. W ubiegłym roku udało się doprowadzić do generalnego remontu znacznego fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej w Grodziszczu. W tej sprawie radny interweniował od 2016 roku bezpośrednio u zarządcy drogi we Wrocławiu, czyli w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei.

Chciałbym w tym miejscu podziękować za współpracę również pani sołtys i radzie sołeckiej z Grodziszcza, którym również zależało na przeprowadzeniu remontu w tej miejscowości – mówi radny Łukasz Świeczko.

/Artykuł sponsorowany/