Strona główna 0_Slider Swidnica24.pl i WPROST wspólnie dla Transgranicznego Miasta Dzieci

Swidnica24.pl i WPROST wspólnie dla Transgranicznego Miasta Dzieci

0

Redakcje Swidnica24.pl i tygodnika WPROST wspólnie angażują się w Transgraniczne Miasto Dzieci. Już w połowie lipca w Strzegomiu rozpocznie się świetna zabawa dla 200 najmłodszych obywateli, którzy będą poznawać zasady demokracji i wartość pieniądza. W zaplanowanym na trzy lata projekcie uczestniczyć będzie w sumie 1800 dzieci z Polski i Czech.

Zdjęcie archiwalne

Pomysłodawcą Miasta dzieci była Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego w Jaworzynie Śląskiej. Inicjatywa szybko zyskała uznanie i zaowocowała kolejnymi projektami m.in. w Świdnicy i Topaczu. W tym roku za sprawą Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowa w Świdnicy i Izby Gospodarczej Kraju Kralovohradeckiego w Hradec Kralove rozpoczyna się rozplanowana na trzy lata zabawa w dorosły świat w Strzegomiu i czeskich miejscowościach Jicin, Horice i Nova Paka. – Nowością w naszym projekcie jest jego międzynarodowa społeczność – dzieci polskie i czeskie wspólnie będą pracować, uczyć się i wypoczywać w specjalnie przygotowanych dla nich miasteczkach – informują organizatorzy. Dzieci będą poznawać najróżniejsze zawody i pracować, a zarobione „pieniądze” wydadzą w restauracji, kawiarni i Sklepie Marzeń.

Do udziału w projekcie organizatorzy zaprosili także dziennikarzy. O pracy w mediach internetowych opowiedzą redaktorzy portalu Swodnica24.pl, kulisy pracy radiowej zdradzi Radio Sudety24. Młodzi adepci sztuki informacyjnej mają szansę na prawdziwą nobilitację. Tygodnik WPROST ogłasza konkurs na najlepsze relacje z Miasta Dzieci. Prace dzieci przygotują pod okiem redakcji Swidnica24.pl.

Transgraniczne Miasto Dzieci w Strzegomiu 16 – 19 lipca, a w Horicach w Republice Czeskiej w dniach 24 – 27 lipca. Projekt został dofinansowany z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

opr. asz

Poprzedni artykułStrzegom będzie miał miejskie rowery
Następny artykułStrażacka interwencja w centrum Świdnicy