Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom będzie miał miejskie rowery

Strzegom będzie miał miejskie rowery

0

Na razie radni zadecydowali o przeznaczeniu 30 tysięcy złotych na skomunikowanie istniejących w Strzegomiu ścieżek rowerowych, a kolejnym krokiem ma być uruchomienie stacji z miejskimi rowerami. Jak podaje burmistrz miasta Zbigniew Suchyta, taki jest plan na 2019 rok.

Po skomunikowaniu tras dla cyklistów będzie można przejechać ze ścieżki rowerowej przy światłach na al. Wojska Polskiego na ścieżkę przy ul. Matejki. Trwają również rozmowy z firmami, które obsługują system rowerów miejskich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w Strzegomiu potrzeba jest 6 stacji. Każda z nich składa się z 1 terminala, 12 stojaków i 8 rowerów; łącznie 72 stojaki i 48 rowerów. Stacje te zostałyby zlokalizowane w następujących punktach: Osiedle na ul. Sosnowej, Osiedle na ul. Kochanowskiego w pobliżu Delfinka, na terenie centrum handlowego (w okolicach McDonalda), Lidl – cmentarz, Graby – pomnik i w Rynku – informuje Zbigniew Suchyta.

Wszelkie uwagi do projektu mieszkańcy mogą zgłaszać za pośrednictwem skrzynki kontaktowej na stronie Urzędu Miejskiego.

Strzegom będzie pierwszym miastem w powiecie świdnickim z systemem miejskich rowerów. W Świdnicy można wypożyczyć kilka rowerów w Informacji Turystycznej.

/red./