Strona główna Wydarzenia Świdnica Społeczna Szkoła Podstawowa świętowała 25-lecie

Społeczna Szkoła Podstawowa świętowała 25-lecie [FOTO/VIDEO]

1

12 czerwca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyła się gala jubileuszowa 25-lecia Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

Spotkanie rozpoczął film w wersji LipDub, w którym oprowadzono nas po szkole przy ul. Mickiewicza. Szanownych gości przywitał dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy pan Jacek Urbański. Przedstawił historię i specyfikę placówki w regionie. Na scenie głos zabrali wyjątkowi goście m. in. prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta Zygmunt Worsa, prezes zarządu Fundacji “Naszej Szkole” Arkadiusz Szulikowski. Na widowni zasiadali byli dyrektorzy, fundatorzy i założyciele szkoły, byli i obecni nauczyciele oraz rodzice i uczniowie – mówi Łukasz Opyc ze świdnickiej Społecznej Szkoły Podstawowej.

Później uczniowie zabrali widzów w kosmiczną podróż. – Droga prowadziła ze Wszechświata przez nasz układ słoneczny, Ziemię wprost do Świdnicy i Społecznej Szkoły. Na scenie panowała przez dłuższy czas ciemność i gra aktorska za pomocą kinetycznej sztuki świateł. Dominował ruch i muzyka. Wszystko przeplatał humor, taniec, śpiew uczniów szkoły – opowiada Opyc.

Jubileusz był okazją do podsumowania 25 lat Społecznej Szkoły oraz pokazaniem jej wyjątkowości na terenie miasta i powiatu świdnickiego.

/Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy, opr. mn/