Strona główna Wydarzenia Dobromierz Jugowa: powstaje centrum kulturalno-rekreacyjne

Jugowa: powstaje centrum kulturalno-rekreacyjne

0

Na początku maja rozpoczęła się realizacja kolejnej samorządowej inwestycji na terenie gminy Dobromierz. Za około 760 tys. złotych w Jugowej budowane jest centrum kulturalno-rekreacyjne, które można też określić mianem świetlicy wiejskiej.

Pogoda sprzyja robotom budowlanym, dzięki czemu wylano już ławy fundamentowe i trwają prace przygotowujące do budowy ścian. W ramach zadania powstanie parterowy budynek świetlicy, z wydzieloną salą główną, kuchnią, pomieszczeniami sanitarnymi i technicznymi. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z wykorzystaniem pochylni zlokalizowanej przy głównym wejściu.

Inwestycja ma na celu aktywizację społeczności lokalnej i z pewnością w dużym stopniu wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców wsi, poprzez ożywienie życia kulturalnego oraz wzrost integracji społecznej. Obiekt ma stanowić miejsce, gdzie mogą spotykać się wszyscy mieszkańcy oraz aktywne grupy lokalne.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy:

  • I etap – stan surowy zamknięty, który obejmuje zadania realizowane ze środków budżetu Gminy Dobromierz w łącznej wysokości blisko 400 tys. zł,
  • II etap – prace budowlane wykończeniowe wewnątrz obiektu wraz z przyłączami i wyposażeniem, których wartość to ponad 360 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie blisko 190 tys. zł.

/UG Dobromierz/

Poprzedni artykułParkowanie na Osiedlu Młodych: mieszkańcy podpowiadają zmiany
Następny artykułSpołeczna Szkoła Podstawowa świętowała 25-lecie [FOTO/VIDEO]