Strona główna Wydarzenia Świdnica Ratownicy z II LO na piątym miejscu w Polsce!

Ratownicy z II LO na piątym miejscu w Polsce!

1

Nie przestraszyli się dymiącego samochodu, wybuchu w bimbrowni, ani poszkodowanego z amputowaną nogą. Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy zajęli wysoką lokatę w XXVI Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas odbywających się w Rzeszowie zawodów, ratownicy z II LO sprawdzili się nie tylko w ekstremalnych sytuacjach, ale także w ratowaniu i opiece nad małymi dziećmi, ich rodzicami oraz ciężko chorymi seniorami. – Nie załamało ich nawet wykonywanie resuscytacji przez dziesięć minut oczekiwania na przyjazd pogotowia! – podkreśla Jacek Iwancz, dyrektor świdnickiego liceum.

Po wielu godzinach ćwiczeń oraz zwycięstwie w etapie rejonowym i okręgowym zespół w składzie: Natalia Janiszewska (kl. I D), Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł, Paulina Weresz, Tomasz Kamionka oraz Nadia Antonowicz (zawodnik rezerwowy) z kl. I B osiągnął świetną V lokatę w finale XXVI mistrzostw. – Nasi ratownicy trenowali i występowali w mistrzostwach pod opieką pani Doroty Durlej. Dzięki nim II LO jest szkołą w której można się czuć bezpiecznie – dodaje Iwancz.

/II LO w Świdnicy, opr. mn/