Strona główna 112 24-latek ze Strzegomia utonął w Mściwojowie

24-latek ze Strzegomia utonął w Mściwojowie

0

Tragiczny finał wypoczynku na zbiorniku wodnym Mściwojów pod Jaworem. W weekend utonął tam 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Do dramatu doszło 9 czerwca, około godziny 19.  – Jeden z dwóch mężczyzn pływających na pontonie po zbiorniku wodnym w Mściwojowie wpadł do wody i zaczął się topić, następnie nie wypływając już na powierzchnię – mówi Kordian Mazuryk z jaworskiej policji. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci oraz straż pożarna. Wszyscy zaczęli przeczesywać zbiornik, a także okolice brzegu.

Została również powiadomiona specjalistyczna jednostka z Legnicy. Przybyli na miejsce płetwonurkowie po ponad 2 godzinach poszukiwania odnaleźli mężczyznę, który wpadł do wody. Denatem okazał się 24-letni mieszkaniec Strzegomia – dodaje Mazuryk.

Policja przesłuchiwała świadków i prowadziła oględziny miejsca utonięcia. – Wszystkie te działania mają na celu ustalenie dokładnego przebiegu i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. W tej chwili nie możemy wykluczyć, że jedną z przyczyn mógł być alkohol – kończy rzecznik policji w Jaworze.

/mn/

fot. OSP Jawor

Poprzedni artykułNowe rondo na Kopernika coraz bliżej
Następny artykułRatownicy z II LO na piątym miejscu w Polsce!