Strona główna 0_Slider Przy dworcu powstaje mały parking. “To kropla w morzu potrzeb”

Przy dworcu powstaje mały parking. “To kropla w morzu potrzeb”

13

Najwyżej kilkanaście samochodów zmieści się na powstającym właśnie parkingu przy ulicy Dworcowej. Czy ułatwi on życie zmotoryzowanym, mającym obecnie spory problem ze znalezieniem wolnego miejsca w tej części miasta, tuż obok świdnickiego centrum przesiadkowego?

W grudniu ubiegłego roku zburzono kamienicę przy Dworcowej 1. Pierwotnie, teren po budynku, wraz ze znajdującym się obok zaniedbanym skwerem miał zostać sprzedany i przeznaczony pod zabudowę. Władze miasta zdecydowały jednak o zmianie przeznaczenia tego terenu.

W lutym prezydent Beata Moskal-Słaniewska ogłosiła, że powstanie tam teren zielony z kilkunastoma miejscami parkingowymi. Jak tłumaczyła, ma to związek z planowaną przebudową alei Niepodległości, która będzie oznaczała nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także jeszcze większe problemy w znalezieniu wolnych miejsc w centrum miasta.

Czy powstający obecnie parking pomoże rozwiązać ten problem? – To kropla w morzu potrzeb. Już teraz pojawiają się problemy w znalezieniu wolnego miejsca przy budynku dworca. A przecież przy placu Grunwaldzkim chcą też zaparkować interesanci udający się na pocztę, do biura strefy płatnego parkowania, a także okoliczni mieszkańcy – komentuje jeden z taksówkarzy, przyglądający się pracom przy Dworcowej. Dziwi się przy tym, że miasto zdecydowało się na przeznaczenie sporej części terenu na utworzenie kolejnego skweru z zielenią.

Roboty przy nowym parkingu i małym skwerze ze ścieżką dla pieszych, skracającą drogę na dworzec, powinny zakończyć się w ciągu tygodnia.

Michał Nadolski
[email protected]