Strona główna 0_Slider Przemysłowe Miasto Dzieci czeka na chętnych! Trwają zapisy

Przemysłowe Miasto Dzieci czeka na chętnych! Trwają zapisy

0

Muzeum Kolejnictwa po raz kolejny pragnie stworzyć dla najmłodszych miejsce wypoczynku letniego połączone z nauką. Tegoroczne Miasto Dzieci otwarte zostanie już po raz 10, a realizowane będzie w trzech miejscach jednocześnie.

Kolejowa część – w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, rolnicza na folwarku w Piotrowicach Świdnickich, tym samym oprócz Miasta Dzieci powstanie również Wioska Dzieci. Dzięki pomocy z gminy Jaworzyna Śl. dzieci będą przewożone autobusem, co sprawi, że będą miały szansę pracować w warsztatach w tych dwóch ciekawych historycznie miejscach. W projekcie ma uczestniczyć 200 osób.

Od 25 czerwca do 29 czerwca 2018 roku dzieci będą uczyły się demokracji i funkcjonowania w społeczeństwie. Przemysłowe Miasto Dzieci to projekt, który poprzez zabawę wychowuje, uczy pracy w zespole, szacunku do pieniędzy i wykonywanych zadań, a przede wszystkim wpływa na rozwój pozytywnych cech charakteru, tj. tolerancji, empatii, współodpowiedzialności. Rozpoczęciem projektu będzie rejestracja uczestników w urzędzie pracy, gdzie otrzymają dowody osobiste i karty pracy. Dzień podzielony jest na trzy godziny warsztatów, czas na posiłek oraz zajęcia rekreacyjne, łącznie 6 godzin.

Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 7 do 14 lat, udział jest nieodpłatny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmowane są od 4 czerwca do 18 czerwca pod numerem telefonu 661 818 888 w godzinach od 10:00 do 16:00
Miasto, którym będą zarządzać dzieci potrzebuje wsparcia w wyposażeniu zawodów oraz poszukuje opiekunów i wolontariuszy. Mile widziane są osoby, które przekażą dzieciom znajomość zawodową w restauracji, kawiarni, piekarni, kółku teatralnym, tanecznym czy tez innych zajęciach edukacyjnych (kreatywność chętnych bez ograniczeń).

Kontakt: 74 637-43-30, www.muzeumtechniki.pl
bądź mailowo [email protected]