Strona główna 0_Slider Pożegnają wybitną siatkarkę z honorami

Pożegnają wybitną siatkarkę z honorami

0

Z wszelkimi honorami w ostatnią drogę rodzina, przyjaciele, sportowcy, działacze i fani siatkówki odprowadzą Halinę Aszkiełowicz-Wojno. Jak już informowaliśmy, wybitna siatkarka, związana także z klubem świdnickim przegrała walkę z chorobą nowotworową. Pogrzeb w najbliższy piątek, 29 czerwca.

Do największych sukcesów utytułowanej siatkarki należy zaliczyć bez wątpienia brąz podczas Igrzysk Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku. Zawodniczka sięgnęła także po srebro Mistrzostw Europy w Turcji (1967 rok) i brąz Mistrzostw Europy we Włoszech (1971 rok). Halina Aszkiełowicz-Wojno rozegrała w biało-czerwonych barwach łącznie 177 spotkań, w tym 138 oficjalnych. Urodziła się w Słupsku i była wychowanką miejscowych Czarnych. W latach 1963-1972 występowała w świdnickiej Polonii. To był piękny czas dla świdnickiej siatkówki. W sezonie 1963/1964 biało-zielone zadebiutowały w I lidze, zawodniczka sięgnęła też ze świdnicką drużyną po dwa złote medale Mistrzostw Polski juniorek w latach 1964 i 1965. Później olimpijka reprezentowała jeszcze Odrę Wrocław i włoskie ekipy: Salora Bergamo i Volley Potentino. Jest drugą siatkarką świdnickiej Polonii wyróżnioną przez władze miasta.

Halina Aszkiełowicz zmarła 22 czerwca 2018 roku po pięcioletniej walce z chorobą nowotworową. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 29 czerwca o godzinie 13.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.

red.

Poprzedni artykułRajd rowerowy. Trwają zapisy
Następny artykułOświadczenia majątkowe posłów. Sprawdzamy ich majątki