Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal Świdnica najlepsza w rozgrywkach Deichmann Minimistrzostwa!

Polonia-Stal Świdnica najlepsza w rozgrywkach Deichmann Minimistrzostwa!

0

Ze znakomitej strony zaprezentowała się młoda drużyna żaków (rocznik 2009) Polonii-Stali Świdnica podczas rozgrywanego w Wałbrzychu finału piłkarskich rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa 2018. Chłopcy dowodzeni przez trenera Przemysława Malczyka wywalczyli przepustkę na ogólnopolski Finał Finałów w kategorii U-9!

Turniej Deichmann Minimistrzostwa to dość długa i wyczerpująca impreza. W naszej kategorii wiekowej brało udział aż 27 drużyn. Poziom zespołów był różny. W eliminacjach przegraliśmy jeden mecz z drużyną, z którą później spotkaliśmy się w wielkim finale. Sobotnie mecze finałowe stały już na wysokim poziomie. Nasz zespół zagrał jednak w finałach bardzo dobrze, nie dając przeciwnikom żadnych szans. W ćwierćfinale wygraliśmy z Czechami (Lechia Dzierżoniów) 5:1, w półfinale pokonaliśmy Argentynę (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych) 5:1, a w finale ograliśmy Portugalię (Orlik Kłodzko) 6:1. Gratuluję chłopcom wygrania turnieju i awansu do turnieju ogólnopolskiego który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w Wałbrzychu. Dziękuję również rodzicom za doping i zabezpieczenie transportu dla dzieci – mówi trener naszej drużyny, Przemysław Malczyk.

Skład: Sikora, Szwaczek, Duda, Jeziorny, Monica, Hajduga, Jedliński, Studnicki, Pelc Pietrusewicz. Kacper Pelc został ponadto królem strzelców fazy finałowej!