Strona główna Wydarzenia Świebodzice Obniżyli burmistrzowi pensję

Obniżyli burmistrzowi pensję

5

Inaczej niż w Świdnicy, gdzie Rada Miejska zagłosowała przeciwko obniżeniu prezydentowi pensji, w Świebodzicach radni byli za cięciem.

Rada Miejska Świebodzic przyjęła nowe wynagrodzenie dla burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych pensja burmistrza wynosi obecnie 10 620, 00 zł. Składają się na nią wynagrodzenie zasadnicze oraz przysługujące dodatki.
Uchwała wzbudziła wiele kontrowersji, przed głosowaniem o głos poprosiła Zofia Marek, Przewodnicząca Klubu Radnych Bogdana Kożuchowicza.

– To przykre, takie zapisy są zamachem na samorządność i budzą nasz głęboki niepokój – mówiła radna. – Jednak odpowiedzialność rządzących polega na tym, że należy przestrzegać prawa nawet wtedy, jeśli się z nim nie zgadzamy. 12 radnych było za przyjęciem uchwały, 2 wstrzymało się od głosu, cztery osoby nie wzięły udziału w głosowaniu.

 

 • JAcenty

  Oj tam, oj tam wielkiej krzywdy nie będzie miał. Przecież jest w Radzie nadzorczej Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej.

  • Doktor Alban

   Tak jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej nikomu niepotrzebnej Strefy Ekonomicznej. On i dwaj Prezesi Strefy (z uposazeniem 30 tys.zl. miesięcznie) to dobrzy znajomi pani poseł Ani ze Świebodzic …

 • henryk

  Świdniccy radni i Prezydent powinni brać przykład poszanowania obowiązującego prawa zgodnie z zasadą Dura lex,sed lex-twarde prawo, ale prawo.Można tylko pozazdrościć Świebodzicom rozsądnego samorządu.

  • Doktor Alban

   Panie Henryku, ten samorząd jest rozsądny tyle o ile. To bastion PiS i nie mogło być inaczej. Prezes wszystko wie i widzi …

 • AnkaH

  W Świdnicy idąc za przykładem Władzy Samorządowej, trzeba przestać stosować się do postanowień MPZP, gdyż są one zamachem na wolną przedsiębiorczość