Strona główna Wydarzenia Żarów Ruszyły remonty budynków w ramach rewitalizacji Żarowa

Ruszyły remonty budynków w ramach rewitalizacji Żarowa

0

Stare i zniszczone budynki kamienic w Żarowie odzyskają utracony blask. Właśnie rozpoczął się remont pierwszego z 29 budynków żarowskich wspólnot mieszkaniowych.

W ramach projektu “Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020”, na który gmina Żarów otrzyma ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania, 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwa budynki komunalne przy ul. Mickiewicza 21 oraz Sikorskiego 2 w Żarowie doczekają się kompleksowych remontów w zakresie wymiany dachów lub remontu elewacji.

Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki w obecności zarządców wspólnot mieszkaniowych, podpisali umowy z firmą wykonawczą na rewitalizację budynku przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 w Żarowie. – Są to pierwsze umowy, które podpisaliśmy na realizację tego zadania. Rozpoczął się już remont budynku przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie, a niebawem prace ruszą również przy budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej 28-30. Prace, które zgodnie z podpisaną umową potrwają do końca sierpnia, realizuje ten sam wykonawca i w obu przypadkach dotyczą wymiany dachów. Obecnie ogłosiliśmy przetargi na rewitalizację budynków wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej 16, Zamkowej 7-15, Mickiewicza 1,3,5 oraz budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie. Już wcześniej były ogłaszane inne przetargi, ale z uwagi na brak chętnych wykonawców lub błędnie złożoną dokumentację będą musiały zostać powtórzone – mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Wartość całego zadania “Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020” to kwota 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków zostaną sfinansowane z pozyskanego dofinansowania, budżetu gminy Żarów i środków własnych wspólnot mieszkaniowych.

/UM Żarów, opr. mn/