Strona główna 0_Slider Nowe autobusy i kasowniki na kartę z poślizgiem

Nowe autobusy i kasowniki na kartę z poślizgiem

4

Już pod koniec maja do Świdnicy miały trafić pierwsze z 9 nowych autobusów  komunikacji miejskiej. Tak się jednak nie stanie. Nowoczesne pojazdy będą około 3 tygodnie później. Poślizg dotyczy także nowoczesnych kasowniko-biletomatów, które mają być montowane w całym taborze MPK.

Zdjęcie producenta autobusów

We wrześniu 2017 roku firma Solaris zaoferowała dostawę 7 sztuk Urbino 12 za łączną kwotę 8 milionów 162 tysięcy złotych oraz dwóch sztuk modelu Urbino 10 za kwotę 2 milionów 260 tysięcy złotych. Pierwsze pojazdy miały przyjechać do końca maja przyszłego roku, a ostatnie na początku II dekady czerwca.

– Zaplanowana na maj dostawa pierwszych autobusów niskoemisyjnych do obsługi przez MPK Świdnica pasażerów ze Świdnicy oraz gmin Świdnica oraz Marcinowice opóźni się o około 3 tygodnie. Jest to spowodowane wydłużeniem się czasu dostawy u kooperantów Solaris Bus&Coach. Najprawdopodobniej więc wszystkie nowoczesne autobusy przyjadą do Świdnicy na początku ostatniej dekady czerwca. Do czasu przyjazdu nowych autobusów odłożony został przez MPK Świdnica montaż nowoczesnych kasowniko-biletomatów w pozostałym taborze – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy MPK w Świdnicy.

Zakup nowych autobusów jest realizowany dzięki dotacji unijnej.

opr. asz

Poprzedni artykułZniszczona ścieżka rowerowa
Następny artykułZ sentymentu dla Mercedesa, koniecznie W126 [FOTO]