Strona główna 0_Slider Nowa produkcja w świdnickiej podstrefie ekonomicznej

Nowa produkcja w świdnickiej podstrefie ekonomicznej

2

Poniesienie ponad miliarda złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się w I półroczu 2018 roku na realizację projektów w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej. Zezwolenia na działalność otrzymały 22 firmy, które zatrudnić mają ponad 425 nowych pracowników. Trzy inwestycje zlokalizowane są w Świdnicy.

Nowe zezwolenia zostały symbolicznie przekazane podczas czwartkowej uroczystości w Hotelu Maria w Wałbrzychu. Trzy z nich odebrali przedstawiciele firm, które inwestują w podstrefie ekonomicznej w Świdnicy. Dwie działają od lat, jedna jest w trakcie budowy.

THT Produkcja Opakowań Przemysłowych sp. z o.o. rozszerzy dotychczasową działalność i wprowadzi nowy produkt. W zezwoleniu deklaruje poniesienie nakładów w wysokości 1,8 mln złotych. Solgaz sp. z o.o.  zamierza poszerzyć dotychczasową produkcję płyt gazowych i deklaruje nakłady w wysokości 1,79 mln złotych. Nowym graczem jest  IDEAL Automotive Swidnica sp. z o.o., która dopiero powstaje przy ulicy Pogodnej. Deklarowane nakłady mają przekroczyć 63 miliony złotych, a w Świdnicy produkowane będą podłogi ładunkowe do samochodów.

Wszystkie firmy zadeklarowały zatrudnienie w sumie 35 nowych pracowników. Są to liczby minimalne, praktyka pokazuje, że w strefowych fabrykach prace znajduje wielokrotnie więcej osób niż zapisano formalnie w zezwoleniach.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułPodziękowania za pomoc w poszukiwaniach sarny [LIST]