Strona główna 0_Slider Najlepsze filmy w CINEMA3D

Najlepsze filmy w CINEMA3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Czerwiec w CINEMA3D zapowiada się emocjonująco. Na ekrany niedawno wszedł film „Zimna wojna” nagrodzonego „Złotą Palmą” Pawła Pawlikowskiego. To właśnie z tym znanym i docenianym reżyserem był związany nasz kolejny konkurs. Stawką było aż 10 biletów do świdnickiego kina. Kto wygrał?

Po sukcesie „Idy”, która otrzymała Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, Paweł Pawlikowski znów zaskakuje. Tym razem polsko-brytyjski reżyser otrzymał prestiżową „Złotą Palmę”, a do Cannes przybył z wyjątkowym filmem „Zimna Wojna”, za który zebrał mnóstwo pochwał. Dramat o wielkiej i niełatwej miłości, rozgrywającej się w jeszcze trudniejszych czasach lat 50. i 60. XX w. w Europie Wschodniej, wszedł już do kin.

To właśnie z tym wyjątkowym twórcą polskiego kina, którego mieliśmy przyjemność gościć w Świdnicy w 2014 roku, związany był nasz czerwcowy kinowy konkurs. Zapytaliśmy Was – W jakiej kategorii otrzymał prestiżową „Złotą Palmę” Paweł Pawlikowski? Odpowiedź brzmi: W kategorii „Najlepszy reżyser” za film „Zimna Wojna”. Laureatami zostali: Dariusz Muszyński (4 bilety), Aneta Lewandowska (4 bilety) i Radosław Zawada (2 bilety). Gratulujemy!

/red./