Strona główna Sport Piłka nożna AKS zaprzepaścił wielką szansę!

AKS zaprzepaścił wielką szansę!

0

Nie tak miała wyglądać ostatnia seria spotkań grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi. Drużyna AKS-u Strzegom musiała postawić kropkę nad „i” na boisku pogodzonego już ze spadkiem Górnika Boguszów-Gorce. Zamiast zwycięstwa był remis, a AKS na finiszu został pozbawiony mistrzostwa i gry w barażu o III ligę przez goniący ich Apis Jędrzychowice!

Piłkarze z miasta granitu jechali do Boguszowa-Gorc z efektowną serią jedenastu zwycięstw z rzędu i chyba żadnemu z ich kibiców nie przeszedł przez myśl czarny scenariusz w postaci utraty punktów i braku mistrzostwa ligi. Stało się zupełnie inaczej. Przedostatnia siła ligowej tabeli zapragnęła godnie pożegnać się z IV-ligowymi boiskami i postawiła silny opór. Goście rozpoczęli co prawda zgodnie z planem, ale później było już gorzej. W 15. minucie przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził po strzale z rzutu wolnego Marcin Morawski. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Adrian Maliszewski. Po zmianie stron strzegomianie rozpaczliwie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronie, ale się nie udało. Ostatecznie AKS tylko zremisował na wyjeździe z Górnikiem Boguszów-Gorce. Podopieczni Roberta Bubnowicza zostali dogonieni na ostatniej prostej przez Apis Jędrzychowice, który mając lepszy bilans bezpośrednich spotkań, wyprzedził w tabeli ekipę AKS-u Strzegom. To właśnie jędrzychowiczanie powalczą z Foto-Higieną Gać o awans do III ligi!

Górnik Boguszów-Gorce – AKS Strzegom 1:1 (1:1)

AKS: Słowik, Krupnik, Kokoszka, Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Sobczak (70′ Szerszeń), Sadowski, Domaradzki, Emeka.