Strona główna Sport Piłka nożna IV liga: Remis w derbach powiatu

IV liga: Remis w derbach powiatu [FOTO]

0

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 na boiskach grupy wschodniej piłkarskiej IV ligi. Pogodzona już ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej Karolina Jaworzyna Śląska, podzieliła się punktami z Polonią-Stal Świdnica.

Na murawie nie brakło walki i emocji. Przez większość spotkania inicjatywę posiadali świdniczanie, a gospodarze ograniczali się głównie do kontr, co wychodziło im całkiem nieźle. Goście powinni znakomicie wejść w to spotkanie, ale razili nieskutecznością. Już w 1. minucie Oskar Łuszkiewicz znalazł się w dobrej sytuacji, ale piłka po jego uderzeniu minęła światło bramki. 10 minut później sytuację jeden na jednego z Konradem Leletko przegrał Robert Myrta. Dobijać piłkę próbował jeszcze Kamil Szczygieł, lecz fatalnie przestrzelił. Pierwszy gol padł w 36. minucie. Wojciech Szuba dobrze dograł do Szymona Tragarza, który mierzonym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Jaworzynianie wyrównali jeszcze przed przerwą. Świdnicki bramkarz, Bartłomiej Kot wdał się w drybling i „wyłożył piłkę jak na tacy” Grzegorzowi Ignatowiczowi, który trafił na 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych ataków Karoliny, ale w obu przypadkach świetnie między słupkami spisał się Bartłomiej Kot. Później przewaga świdniczan zaczęła się robić coraz większa, ale brakowało wykończenia. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Szymon Tragarz i Kamil Szczygieł. Pierwszy w ostatniej chwili został uprzedzony przez wracającego obrońcę, drugi przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Karoliny – Oskarem Wajdzikiem, który zastąpił w drugiej połowie Konrada Leletko.

Karolina Jaworzyna Śląska – Polonia-Stal Świdnica 1:1 (1:1)

Karolina: Leletko (46′ Wajdzik), Czernicki (62′ Łucyk), M. Salamon, Rosiak, Słapek, Putaj (59′ Adamowicz), Deiverson, Mróz (33′ Turzański), Ptak, Piątek (86′ Drozdek), Ignatowicz

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, P. Salamon, Ł. Kot, Jagieła, Łuszkiewicz (83′ Madej), Filipczak, Szuba, Tragarz, Szczygieł, Myrta (40′ Somala)

/FOTO: Artur Ciachowski/