Strona główna Kultura Festiwalowy mural na Teatralnej

Festiwalowy mural na Teatralnej

1

Przybył kolejny mural do coraz bogatszej świdnickiej kolekcji. U zbiegu ulic Teatralnej i Bohaterów Getta powstaje portret klauna Fifi, a jego autorem jest plastyk Robert Kukla. Mural dedykowany jest Festiwalowi Teatrów otwartych w Świdnicy.

Mural jeszcze nie został ukończony. Fot. fb

Przy u. Bohaterów Getta swój mural ma już Festiwal Bachowski. Niewykluczone, że cała okolica w pobliżu ulicy Teatralnej będzie dedykowana świdnickim festiwalom, a jest ich kilka, m.in. jazzowy i filmowy.  Do najstarszych i cieszących się  sympatią mieszkańców należy Festiwal Teatru Otwartego, którego pomysłodawczynią jest Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. W tym roku spektakle pod gwiazdami będzie można obejrzeć od 6 do 8 lipca. Festiwal będzie miał już 21. edycję.

Świdnica ma bogatą kolekcje murali, do czego przyczynił się Robert Kukla, artysta plastyk również związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Jednym z najczęściej powtarzających się motywów są putto, czyli barokowe wyobrażenia aniołów, zaczerpnięte z Kościoła Pokoju.

asz
Zdjęcie fb