Strona główna Temat dnia Bogactwo wzorów i rozwiązań. Franc Gardiner otwiera sklep w Świdnicy

Bogactwo wzorów i rozwiązań. Franc Gardiner otwiera sklep w Świdnicy [FOTO]

0

Nowoczesność, innowacyjność i bogata oferta dostosowana nawet do najbardziej wymagających klientów. Te cechy wyróżniają, doceniane zarówno w Polsce, jak i na świecie, produkty świdnickiej firmy Franc Gardiner. Niekwestionowany lider na rynku wewnętrznych osłon okiennych i dekoracji zaprasza do pierwszego sklepu firmowego w Świdnicy. Znajdziesz w nim niepowtarzalne wzory, najwyższą jakość i opatentowane rozwiązania, które pozwalają stworzyć wymarzone wnętrza naszych domów, mieszkań czy biur.

Świdnicka firma Franc Gardiner istnieje już 15 lat i ze swych wyjątkowych produktów znana jest zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. – Jesteśmy m.in. głównym dostawcą popularnej sieci IKEA. W jednej z naszych hal produkujemy asortyment tylko dla IKEA. Nasze produkty można spotkać także w innych sieciach. W sumie dostarczamy je do ponad 400 punktów na terenie Polski. Jeśli chodzi o rynek zagraniczny, nasze produkty eksportujemy m.in. do Niemiec, Austrii, Rosji czy Stanów Zjednoczonych – mówi Leszek Jarema, ekspert z firmy Franc Gardiner.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych klientów, świdnicka firma postanowiła otworzyć własny sklep, który znajduje się w Świdnicy przy ul. Składowej 3, tuż przy zakładzie Franc Gardiner. – To kolejny krok naprzód dla naszej firmy. Do tej pory cały nasz asortyment dostępny był w sklepie internetowym: www.lotari.pl. Nie dawało to jednak możliwości przyjrzenia się tym produktom i bezpośredniego zakupu. Pojawił się więc pomysł, by otworzyć sklep stacjonarny. Dzięki niemu klienci mogą do nas przyjechać, dotknąć, zobaczyć i sprawdzić różne możliwości – wyjaśnia Leszek Jarema.

Sama oferta świdnickiej firmy jest niezwykle bogata. – Wybór jest ogromny. W naszej ofercie mamy około 50 produktów. Specjalizujemy się w przesłonach wewnętrznych, są to m.in. rolety w różnych wersjach, żaluzje pionowe, plisy, żaluzje drewniane i inne osłony, a także w produktach z indywidualnym nadrukiem jak tapety, naklejki czy poduszki. Pozwalają one stworzyć koncept pomieszczenia w całej palecie barw, z zastosowaniem różnych wzorów i faktur tkanin. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Na produktach możemy bowiem umieszczać nawet zdjęcia rodzinne – zauważa ekspert ze świdnickiej firmy.

Osłony wewnętrzne, ale i zewnętrzne produkcji firmy Franc Gardiner wyróżniają się nowoczesnością i kreatywnością. – Na swoim koncie mamy innowacyjne pomysły z opatentowanymi mechanizmami. Są to rozwiązania typu child safety przeznaczone do rolet wolnowiszących. Wprowadziliśmy na rynek mechanizmy sprężynowe samozwijające smartroll™ i Clever Spring® z myślą o bezpieczeństwie użytkowania i dzieciach. Wyróżnia je brak łańcuszka. Rolety z mechanizmem samozwijającym stanowią odpowiedź na wymogi dyrektywy unijnej, która zaleca, by w produktach tego typu zabezpieczyć łańcuszek czy sznurek przed zaciągnięciem pętli, które może stwarzać zagrożenie dla dzieci. Wszystko po to, by jak najlepiej chronić naszą rodzinę – przedstawia opatentowane rozwiązania Franc Gardiner Leszek Jarema.

Pomysły na produkty pojawiają się z obserwacji codzienności i potrzeb klientów. – Liczy się komfort, bezpieczeństwo, praktyczność i niepowtarzalny design. Nasz asortyment jest nie tylko innowacyjny, ale i ekologiczny, czego przykładem są produkty drukowane na specjalnie dla nas stworzonych drukarkach HP Latex. Jest to druk lateksowy – ekologiczny, bo w 80 procentach składający się z wody, przez co jest bardzo bezpieczny. Zaraz po wydrukowaniu osłony okiennej można ją zamontować w pokoju dziecięcym – stwierdza ekspert świdnickiej firmy.

Indywidualne podejście to podstawa. – Słuchamy klienta i jesteśmy otwarci na jego potrzeby. Na tej podstawie dobieramy dany produkt, by spełniał jego oczekiwania. Jesteśmy w stanie dopasować produkt także do budżetu klienta. Posiadamy zarówno tańsze produkty typu miniroleta, jak i droższe np. rolety w kasecie z energooszczędną i rozpraszającą światło tkaniną screen, które możemy dostosować do całego designu domku jednorodzinnego, w którym każdy pokój ma specjalne wymagania – tłumaczy.

W ofercie firmy Franc Gardiner nie brakuje zarówno standardowych osłon i dekoracji okiennych, jak tych tworzonych na indywidualny wymiar. − W tym roku przygotowaliśmy także dwie nowości. Jedną z nich jest przesłona zewnętrza ZIP. Jest to niezwykle funkcjonalna i wytrzymała roleta z tkaniną typu screen, która odbija światło promieniowania UV. Istnieje możliwość wyboru różnej przezierności tkaniny od 1 do 10 proc. Wszystko zależy od naszych oczekiwań – czy chcemy całkowicie zaciemnić pomieszczenia, czy mieć też widok na zewnątrz. Tego typu tkanina stanowi ochronę przeciwsłoneczną, ale i sprawia, że wewnątrz pomieszczenia panuje przyjemny chłód. Roleta jest podłączona pod instalację elektryczną i sterujemy nią pilotem – opowiada Leszek Jarema.

To nie koniec nowości w firmie Franc Gardiner. – Absolutną nowością na polskim rynku jest produkt Akustil. Są to absorbery ścian w formie filcowych kwadratów, które zapewniają doskonała izolację akustyczną. Możemy nimi zabudować całą ścianę np. w restauracji czy w hotelu, by pochłaniały hałas. Mamy trzy standardowe rozmiary tego produktu, ale możemy też stworzyć zindywidualizowany Akustil i udekorować go nadrukiem. Wówczas będzie spełniał nie tylko swoją funkcję dźwiękochłonną, ale również stanie się oryginalną dekoracją wnętrza – dodaje ekspert.

Więcej o produktach można dowiedzieć się bezpośrednio w niedawno otwartym firmowym sklepie Franc Gardiner. Odwiedzić go można od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 do 15.30. Zapraszamy!

/Artykuł sponsorowany/
/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułJeździeckie święto coraz bliżej…
Następny artykułOłówek Pawła: Wszyscy czekają na wakacje