Strona główna 0_Slider Bałagan po KAWCE?

Bałagan po KAWCE? [FOTO]

1

Od ponad dwóch lat w Świdnicy realizowany jest Program KAWKA, dzięki któremu około 600 mieszkań ma zostać przyłączonych do miejskiej ciepłowni. Przy okazji do systemu włączane są także szkoły i obiekty użyteczności publicznej. Efektem ubocznym stały się rozkopy i pobojowisko, pozostawione po wykonanych pracach.

W wyniku robót przy sali gimnastycznej i budynku II LO w Świdnicy zniszczone zostało boisko do siatkówki i dojścia do obu obiektów „od zaplecza”. Robotników nie widać tu już od kilku tygodni, ale teren nadal nie został uprzątnięty. – Prace nie zostały jeszcze ukończone – twierdzi Witold Tomkiewicz, rzecznik MZEC Świdnica. – Wszystkie nasze działania są oparte o uzgodniony z p. Jackiem Iwanczem, dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego, harmonogram oraz zakres rzeczowy. Z naszej strony nie widzimy zagrożeń dla terminów i innych ustaleń, nie wydaje się też z naszej perspektywy by współpraca ze szkołą przebiegała z trudnościami. 

Z informacji, przekazanych przez dyrektora Iwancza wynika, że teren zostanie uporządkowany pod koniec wakacji. Ma zostać odbudowane boisko do siatkówki, zostaną naprawione chodniki i teren zielony, powstanie również kilka nowych miejsc parkingowych.Uczniowie nie mogą jednak liczyć na to, ze przy okazji w miejsce obecnego asfaltowego boiska powstanie nowoczesny obiekt. Na ten cel w budżecie powiatu, któremu podlega szkoła, nie ma pieniędzy.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułWindsurfing w nagrodę dla najlepszych sportowców
Następny artykułMiejski biuletyn w krzakach. Po naszej publikacji sprawca zatrzymany