Strona główna 0_Slider Znak zasłaniał sygnalizację. Bubel usunięto po naszej interwencji

Znak zasłaniał sygnalizację. Bubel usunięto po naszej interwencji

1

Nie wiadomo, dlaczego postawiono go właśnie w takim miejscu i dlaczego stawiająca go ekipa drogowców nie widziała w tym problemu. Na skrzyżowaniu ulicy Szarych Szeregów z Przemysłową kierowcy mogli podziwiać znak zasłaniający jeden z sygnalizatorów.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Tak wyglądają światła na skręcie z Szarych Szeregów w Przemysłową. Zdjęcie zrobione przez pasażera, kierowca ich nie widzi z powodu ustawienia znaku drogowego przejście dla pieszych – sygnalizował jeden z czytelników Swidnica24.pl. O przyczynę takiego stanu rzeczy i możliwość przestawienia znaku zapytaliśmy urzędników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeczywiście, znak D-6 został niewłaściwie zamontowany i zasłania sygnalizator obok jezdni w ciągu DK35 na skrzyżowaniu z ul. Przemysłową w Świdnicy – przyznaje Magdalena Szumiata z GDDKiA. Jak dodaje, takie umiejscowienie znaku nie powinno być specjalnie problematyczne dla zmotoryzowanych, ponieważ nad pasem ruchu znajduje się jeszcze jeden sygnalizator, który nie był w żaden sposób zasłonięty.

Niefortunnie umiejscowione oznaczenie zostało już przestawione.

Michał Nadolski
[email protected]