Strona główna 0_Slider Wypadek między Pszennem a Marcinowicami. Dwie osoby ranne

Wypadek między Pszennem a Marcinowicami. Dwie osoby ranne [Aktualizacja]

2

Pomimo idealnych warunków pogodowych na drogach powiatu świdnickiego doszło do kolejnego groźnego wypadku. Między Marcinowicami a Pszennem, na drodze krajowej nr 35 doszło do zderzenia trzech aut. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie. Około godziny 16 z nieznanych jeszcze przyczyn na „trzydziestce piątce” zderzyły się trzy samochody osobowe. – W zdarzeniu drogowym uczestniczyły dwa Volkswageny Polo oraz Seat. Dwa z pojazdów wypadły z drogi i znalazły się w rowie. Trzeci z nich uderzył w drzewo – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Do szpitala została przewieziona kobieta kierująca jedynym z aut. Doznała ona cięższych obrażeń. Na przebadanie przez lekarzy zabrano także kierowcę, który prowadził osobowego Seata. Trzeci z kierowców nie został ranny.

Przez dwie godziny droga była całkowicie zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy. Przed godziną 18 na DK35 wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia na drodze krajowej nr 35 zakończyły się około godziny 19.

Przyczynę wypadku ustala policja.

Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło podczas nieudanego manewru wyprzedzania, który podjął 19-letni kierowca Volkswagena Polo. Jego samochód uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Seat, w wyniku czego oba auta wpadły do rowu. Z jezdni wypadł także drugi Volkswagen Polo, którym kierowała 65-letnia kobieta. Ten samochód rozbił się na drzewie, a kierująca odniosła liczne obrażenia i trafiła do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku nie zostali ranni.

/mn/

fot. czytelnik, Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMają sposób na raka! Niebawem Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si
Następny artykułZnak zasłaniał sygnalizację. Bubel usunięto po naszej interwencji