Strona główna 0_Slider Wykręcili pierwszy rower dla dziecka

Wykręcili pierwszy rower dla dziecka

1

Mimo podniesionej poprzeczki świdniczanie dają radę. Właśnie wykręcili pierwszy rower dla dziecka w ramach akcji „Rower pomaga”. Na liczniku jest już ponad 112 tysięcy przejechanych w tym sezonie kilometrów!

Świdnica jest już po raz trzeci partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej. Zasady są proste: rowerzyści wpisują pokonywane przez siebie trasy, a po uzyskaniu odpowiedniej liczby kilometrów fundacja przekazuje rower dla dziecka, wskazanego przez partnera akcji. W Świdnicy rowery będą trafiały do podopiecznych świetlic środowiskowych.

Świdnica już dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 – udało się przejechać ponad 220 000 km i uszczęśliwić aż siedmioro małych świdniczan.

W tym roku na jeden rower trzeba uzbierać aż 100 tysięcy kilometrów, ale jak widać, dla świdniczan to żaden problem. Mimo że wpisy są dokonywane dopiero od połowy marca, pierwsza setka właśnie została przekroczona. Do 14 maja kilometry zostały wpisane blisko pół tysiąca razy!

Przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem:  https://www.endomondo.com/challenges/36334159.

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

opr. asz