Strona główna Wydarzenia Żarów Ochotnicy mają nową remizę

Ochotnicy mają nową remizę

0

Stary był zniszczony i  znajdował się w złym stanie technicznym. Nowy garaż Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach powinien służyć strażakom przez długie lata. W miniony weekend uroczyście przekazano im kluczyki do nowej remizy.

Budowa nowego garażu dla OSP Mrowiny realizowana była w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa świetlicy wiejskiej w Mrowinach”. Koszt zadania to kwota 450.000,00 zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów – tłumaczy Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie. Kluczyki do nowej remizy w sobotę, 12 maja na ręce prezesa jednostki OSP Mrowiny Ireneusza Kozieł przekazał burmistrz Leszek Michalak.

Wcześniej obiekt uroczyście poświęcił ksiądz Paweł Szajner proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach. – Poświęcimy dziś również wysiłek i codzienny trud osób, które zaangażowały się w powstanie tego obiektu. Prosimy Boga, aby służył on całej wspólnocie wiejskiej, a przede wszystkim druhom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach. Niech wszyscy, którzy będą się tu gromadzić umacniają się we wzajemnej życzliwości – mówił ks. Paweł Szajner tuż przed poświęceniem nowej remizy.

W intencji strażaków została również odprawiona msza święta, w której uczestniczyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żarów. Podczas uroczystości gospodarze imprezy: przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i prezes OSP Mrowiny Ireneusz Kozieł wręczyli podziękowania osobom, przy wsparciu których powstał nowy obiekt. W ramach podziękowania wręczono także statuetki radnym Rady Miejskiej za zgodną decyzję w sprawie przekazania środków finansowych na tę inwestycję.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, zaangażowanie i pomoc, która dla nas jest nieoceniona. To ważne, aby mieć tak dobrych doradców w gminie. Ten obiekt będzie służył całej naszej społeczności strażackiej. Pomieści nasze sprzęty, samochód i inne wyposażenie, które do tej pory musiało przebywać w ciasnym i starym pomieszczeniu – dziękował Ireneusz Kozieł prezes OSP Mrowiny.

Wstęgę przy nowej remizie przecinali burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, prezes OSP w Mrowinach Ireneusz Kozieł, prezes zarządu Grzegorz Opioła, Stanisław Wójcik były prezes OSP Mrowiny, Anna Kalinowska projektant i druh z młodzieżowej drużyny strażackiej OSP Mrowiny. – Cieszę się, że dziś nowy obiekt został uroczyście przekazany strażakom. Mam nadzieję, że będzie dobrze Wam służył, a w niedalekiej przyszłości pomyślimy także nad zagospodarowaniem miejsca przy remizie – mówił burmistrz Leszek Michalak.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułSmoleński, Bolka, czy Państwa Podziemnego? Trzy pomysły na pomnik
Następny artykułWykręcili pierwszy rower dla dziecka