Strona główna 0_Slider Wojciech Murdzek oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Świdnicy. On sam nie potwierdza...

Wojciech Murdzek oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Świdnicy. On sam nie potwierdza startu

105

Wojciech Murdzek jest już oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Świdnicy. Dzisiaj tę decyzję ogłosił komitet polityczny partii. Natomiast pochodzący ze Świebodzic Ireneusz Zyska, obecnie poseł, będzie się ubiegał o fotel prezydenta Wałbrzycha. Aktualizacja 19.27: Wojciech Murdzek nie potwierdza swojego startu.

O powrocie Wojciecha Murdzka do samorządowej gry mowa była od kilku miesięcy, jednak on sam twierdził w rozmowie ze Swidnica24.pl, że nie będzie kandydował na 99,9%, dodając, że w polityce nigdy nie można mówić “nigdy”. Jak czytamy na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości, jednak przeważył ten ułamek procenta.

Wojciech Murdzek sprawował funkcję prezydenta Świdnicy przez 12 lat, przegrał w ostatnich wyborach z kandydatką SLD, Beatą Moskal-Słaniewską. W kampanii samorządowej 2014 miał ogromne poparcie Platformy Obywatelskiej, łącznie z ówczesną premier Ewą Kopacz. Po przegranej zmienił front i startował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Członkiem tej partii nie został. Kilka miesięcy temu wstąpił do partii Jarosława Gowina “Porozumienie”, pozostającej w ścisłej współpracy z PiS-em.

O decyzji komitetu politycznego PiS nie wie nic szefowa świdnickich struktur partii. Barbara Burak w rozmowie ze Swidnica24.pl powiedziała dzisiaj, że żadne decyzje nie zapadły.

Murdzek ponownie zmierzy się z obecną prezydent miasta, która niedawno otrzymała oficjalną rekomendację swojej partii, Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

AKTUALIZACJA: Po wielu próbach udało się nawiązać kontakt z Wojciechem Murdzkiem. Poseł wyjaśnia: “jestem zaszczycony, że zostałem doceniony przez kolegów z PiS, ale o to, dlaczego wskazali mnie już jako kandydata, trzeba ich pytać. Ja nadal zostaję przy stanowisku, że jest ułamkowa możliwość, bym kandydował”. W rozmowie ze Swidnica24.pl poseł wyjaśnia, że podejmie decyzje na tak tylko wtedy, gdy PiS nie znajdzie innego kandydata.

Agnieszka Szymkiewicz

 • Mareczek

  Bardzo zła decyzja będzie, bolało Panie Murdzek. Został Pan rozprowadzony przez Zalewską jak dziecko.

 • Gabriel Kowalski

  Ale to już wszyscy wiedza od dawna wiec portal nie zabłysnął szybkością 🙂 dziś czytałem już o tym na portalu wyborczej np. No cóż zgodnie z przewidywaniami pan Wojtek znów musi spróbować swoich sił ale niestety fakty nie są po jego stronie bo ostatnie 3 lata BMS to liczba inwestycji i imprez która chyba przewyższa trzy jego kadencje razem 🙁 ludzie patrzą pragmatycznie i widza duża różnice na plus za kadencji nowej prezydent. Być może nawet wygra w pierwszej turze.

  Zanim pan W M był w PIS to wiele lat koalicjowal z PO… to tez kwintesencja jego „poglądów „

  • Politolog z Katowic

   Nie przesadzaj Szymonku, 3 lata inwestycji a 12 to różnica, Twoja Pani musiała by być jak druid Panoramix i Asterix z Obelixem aby wybudować więcej tych chodników i zrobić tyle imprez co on. Nie bronię Murdzka, ale czy prezydentura to tylko imprezy? Tak rozumuje to Beata MS.
   Ryzykowna gra Murdzka, jeśli przegra nikt nie potraktuje go poważnie. Do końca jednak myślałem, że będzie to ktoś z duetu Pałac-Etel, ale było już stosunkowo za późno na ich promocję stąd wystawienie byłego prezydenta i liczenie na krótką pamięć mieszkańców. Czy to zadziała?

   • Violetta Ostrowska

    Na pamięć sklerotyków . Kiepski wzrok też się przyda …żeby nie widzieć kto się bogaci na ,,chorągiewkach”i marionetkach !
    .

   • Dan Majer

    Osobiście zdecydowanie opowiadał bym się za kandydaturą Ireneusza Pałaca,myślę,że osoba Pana Pałaca nie wymagałaby specjalnych zabiegów promocyjnych ,tylko rzetelna informacja o jego dokonaniach za czasów sprawowania urzędu V-ce Prezydenta Świdnicy dała by glejt na skuteczną walkę o fotel nowego Prezydenta Świdnicy!!!,ale wydaje się ,że chyba trudno byłoby znależć jemu zdecydowane poparcie we własnych szeregach/chociaż w tej kwestii chciałbym się mylić/

    • YES

     o tak,jestem za -pewnie doczekalibyśmy dodatkowych santa portków :-)) albo innej dominanty :-))

     • Obi von Kenobi ;-)

      W opowiadaniu bajek jest niezły :-)))

  • Nie usuwajcie konta!

   O jakich nowych imprezach piszesz? Dni Świdnicy z roku na rok coraz słabsze. Nawet w obecnym roku wyborczym totalne dno. Może myślisz o Kongresie Regionów czy Festiwalu Reżyserii Filmowej, które czerwowa baronowa skasowała? Bo chyba nie traktujemy poważnie Kongresu Turystyki Polskiej, o którym pies z kulawą nogą nie wspomniał, a który kosztował 200 tysięcy więcej niż obie powyższe prestiżowe wydarzenia razem wzięte? A może masz na myśli rozbabrane, niedoszacowane i niedokończone inwestycje w obu parkach, na stadionie i ścieżki rowerowe donikąd?

 • Joanna

  Panie pośle, aż tak źle było w Sejmie? Miastem władał pan przez 12 lat i wystarczy! Santa Porta pamiętamy 😉 A to tym razem z PiS-u, bo można się pogubić – Platforma Obywatelska, Wspólnota Samorządowa, Porozumienie…jak wiatr zawieje.

 • selevador

  Dlaczego głosował Pan przeciwko budowie obwodnicy Świdnicy?!

 • szary obywatel

  Co robi PiS wszyscy widzimy. Nie zgódźmy sie na to aby w naszym mieście na każdym rogu stał pomnik Kaczyńskiego !!! Nie dla Murdzka !!!

  • BA

   Drogi komuszku, PIS JEST NAJLEPSZYM rządem od czasów II wojny światowej. No trzeba zrobić powtórkę z historii. Jeśli znasz lepszy to udowodnij. A w sejmie nic się dla Murdzka nie kończy, wręcz przeciwnie, coraz bardziej doceniają jego umiejętności i pracowitość, co przejawia się w nowych propozycjach. Tutaj robicie na niego nagonkę, bo się go po prostu panicznie boicie. Ale kłamstwem nie ujedzie się daleko. Ile to koryt trzeba byłoby opuścić, więc dalej oczerniać, obśmiewać, dyskredytować. Biedni z was ludzie.

   • JAcenty

    No właśnie,trzeba zrobić powtórkę z historii, powołać na nowo Inwestycje Świdnickie (no trochę kasy trzeba odzyskać nie?). No giełda bitcoinów już się wyniosła na Maltę (wartość obrotów na giełdzie wynosiła więcej niż na Giełdzie Papierów Wartościowych). Co jeszcze by tu spieprzyć panowie, co jeszcze?

   • szary obywatel

    Dobre 🙂 skończ juz malować obraz i wystaw na olx, moze 50pln wpadnie, bo do władzy juz nie dojdziecie. NIGDY!!! Były prezydent miał tylko jedna WADĘ. Brakowało mu zalet…

   • antek

    Droga B…u. Całe życie masz klapki na oczach. Wszyscy Twoi znajomi wiedzą, że co powie lokalna eminencja lub ów kandydat, jest to dla Ciebie święte.
    Ale z tym najlepszym rządem to już przegięłaś. Starasz się posłankę Krystynę przegonić?
    I na koniec takie małe pytanko – czy przypadkiem jesteś na owej tajnej liście specjalistów od programów szkolnych, której to minister edukacji nie chce ujawnić, mimo wyroków sądowych?

   • Waldi

    W mordę aleś mnie rozbawił. PiS najlepszy. Dobre. Jak w kabarecie

    • BA

     Sprawa prosta. Udowodnij, że PO było lepsze. To dopiero kabaret.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Wystarczy jak każdego dnia udowadniają beneficjenci “dojnej zmiany” swoje chamstwo, nawet do ludzi tak mocno pokrzywdzonych przez los.

      Mam nadzieję ,że Bozia choć nierychliwa lecz sprawiedliwa :-))

  • Dan Majer

   Szary Obywatel chory z nienawiści dla normalności !Nie widzę na każdym kroku pomników Kaczyńskiego ,a wśród osiągnięć poprzedniej ekipy sprawującej władzę w mieście widzę : podstrefę ekonomiczną, nowy ratusz ,bardzo sensowne promowanie miasta, a nie jak za obecnej władzy wymiana barierek,rozarium pod bankiem BZWBK,fontanna przed parkiem na ul.Sikorskiego/chociaż też istotne ,ale nie ten poziom/,bardziej konkretne działania jak na razie okazują się klapą jak np.stadion!W dyskusji na ten temat trzeba operować argumentami ,a nie sączyć jadu nienawiści Szary Obywatelu!!!

   • Obi von Kenobi ;-)

    Odnoszę wrażenie , że to ty sączysz ten “jad nienawiści”

    Może pogadamy o basenie i utopionych milionach ?

 • ania

  Nie można na to pozwolić !!! znowu wrócimy do betonowych placów i wstrzymania wszystkich inwestycji w Świdnicy 🙁

  • BA

   Aniu, czy ty się dobrze czujesz? No i znowu trzeba przytoczyć przykłady inwestycji za Murdzka, żeby takie kłamstwa nie miały miejsca. Poprzednicy z Murdzkiem na czele musieli się zmierzyć z ogromnym bezrobociem w Świdnicy (grubo ponad 6 tys. ludzi bez pracy!) i „padającymi” zakładami jeden po drugim. Ich zasługą była cała strategia przeciwdziałania temu ogromnemu problemowi. To, że w tamtym czasie udało się pozyskać takich potężnych pracodawców jak Electrolux, Colgate i kilkunastu innych inwestorów, to graniczyło z cudem i wymagało prawdziwych umiejętności. Do ul. Przemysłowej przylegały pola-dziś stoi tu zakład przy zakładzie. Bezrobocie spadło na koniec rządów ekipy Murdzka do nieco ponad 2 tys. , właśnie na skutek powyższych działań. To ogromny i najważniejszy dla mieszkańców sukces. Nic nie jest tak ważne (to co oczywiście może być zapewnione ze strony miasta) jak praca. 4,5 tys. ludziom, dzięki staraniom poprzedniej władzy, zapewniono środki utrzymania (a jeszcze przemnóżmy przez co najmniej 3, bo ludzie żyją w rodzinach).
   Dzięki prezydentom Murdzkowi, Pałacowi i Skórskiemu powstało mnóstwo inwestycji w Świdnicy. Oto niektóre z nich: piękny Plac św. Małgorzaty, ul. Śląska, Sprzymierzeńców z nowoczesnym wiaduktem, ronda przy każdym wjeździe do miasta, Bystrzycka, Kliczkowska, Wróblewskiego, Zamenhofa, Sikorskiego, Pańska, Plac Wolności, Centrum Przesiadkowe, promenada przy Wyszyńskiego, wieża ratuszowa, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, obwodnica, wiele odnowionych kamienic, park przy Pionierów, ścieżki w Parku Młodzieżowym, kompleks sportowo-wypoczynkowy przy Husarskiej, teren rekreacyjny i promenada na Osiedlu Młodych i hala targowa w miejsce obskurnego targu na tymże osiedlu, skwer przy bibliotece z dzikami uwielbianymi przez mieszkańców, a szczególnie przez dzieci, reforma przedszkolna, hospicja, termomodernizacja szkół na ogromną skalę, orliki, liczne place zabaw, współtworzenie ze starostwem budowy szkoły specjalnej, Kolęda Świdnicka, Festiwal Reżyserii, Kongres Regionów dzięki któremu Świdnica zaczęła być znana w Polsce, Miasto Dzieci, Karta Dużej Rodziny, Zjazd Wszystkich Świdniczan, Encyklopedia Świdnicy, budynki socjalne i komunalne, postawienie na nogi źle działających wodociągów (do dziś mamy jedne z najniższych cen za wodę w Polsce) , MZECu (stabilne ceny za ciepło), MPK poprzez dobranie mądrych zarządzających, Budżet obywatelski, bardzo sprawnie przeprowadzona rewolucja śmieciowa (proszę porównać z Wałbrzychem, który tonął w śmieciach). To dzięki zabiegom poprzedniego prezydenta weszliśmy do ZIT z czego teraz prezydentka może korzystać pełnymi garściami (duże pieniądze) itd., itp….Pani BMS przyszła na gotowe i to co robi z powodzeniem robiłby każdy , bo po prostu przyszedł na to czas po wykonaniu rzeczy najtrudniejszych, najbardziej potrzebnych i wymagających największych umiejętności.

   • Topik

    BA wróci też ten od Pałaców i jego pomysły ?? Bo widze chyba od niech jesteś?

   • Jolanta Słabicka

    Bezrobocie spadło bo mieszkańcy masowo wyjechali za granicę za pracą.
    Marna zasługa,a ówczesny Prezydent Lech Kaczyński podczas wizyty w Anglii określił swoich rodaków jako nieudaczników.Tak pamiętam to dokładnie bo sama byłam wtedy na emigracji i to właśnie pod moim adresem i padły te obraźliwe słowa.

    • BA

     Myli się pani, bo to tylko ułamek prawdy. Zwykłe dane GUSowskie to pokazyją, więc proszę nie naginać prawdy do swojej wizji wydarzeń.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Mylisz się i ja dodatek dyskutujesz z faktami …a no tak zapomniałem .. partia władzy i jej ” nikt nam nie udowodni , ze białe to białe a czarne to czarne”

   • Doktor Alban

    Dobrze, że wyliczyła Pani dokonania poprzedniej ekipy. Niektórym pamięć szwankuje. Z całym szacunkiem dla Pani i Pana Wojtka, odkąd to podczas wyborów czy do samorządu , czy do Parlamentu ,ludzie kierują się racjonalizmem. Emocje decydują. Mamy czasy schowmenow i schowwomen. Czasy Baracka Obamy i Tony Blaira . W wydaniu gminnym mamy BMS. Pan Wojciech Murdzek był i jest człowiekiem poważnym i uczciwym. Dlatego przegra wybory. Dlaczego ? Dlatego, że niestety dalej nie mamy społeczeństwa obywatelskiego. Musimy chyba w naszej małej Ojczyźnie sięgnąć dna, cofnąć się do czasów Markiewicza,by się otrząsnac. Stracimy niestety tylko następną kadencję. Kolejne pięć lat. Spisane będą czyny i rozmowy …

    • BA

     Właśnie dokładnie tak jest i bardzo dziękuję za mądrą wypowiedź, bo sługusy BMS szaleją nie mając absolutnie żadnych argumentów. Też myślę, że BMS wygra, bo nie jest uczciwa, ale za to dobra w gadaniu. Ludzie obudzą się po drugiej kadencji, ale będzie już za późno. Z ogromnymi długami Świdnica na lata przestanie się rozwijać, bo będzie musiała je spłacać. Ale BMS będzie już na bogatej emeryturze i za nic nie będzie musiała odpowiadać.

     • Dan Majer

      Nie można tracić wiary w możliwość pokonania w wyborach sprawującej obecnie władzę Pani Prezydent,wyborcy nie zatracili umiejętności racjonalnego myślenia!Bardzo istotnym tematem w kampanii wyborczej powinien być stan miejskiej kasy,szczególnie stopień zadłużenia miasta no i oczywiście pełna mobilizacja wyborców PIS !!!

     • Obi von Kenobi ;-)

      Wyborcy zatracili umiejętność racjonalnego myślenia, wiem to po sobie.
      Głosowałem na Pis,

      Nigdy więcej takiego błędu !

   • Dan Majer

    Brawo dla BA , doskonała i wyczerpująca argumentacja !!!

 • Jolanta Słabicka

  Panie Wojtku ale to już było.Pytanie za 100 punktów czy kazano Panu?

 • Obserwator

  Mam nadzieje,ze bedzie przegrana z kretesem. To nieobliczalny gość,który chyba czerpie wzorce z obatela Czarneckiego. Zmienia partie częściej jak skarpetki. Mial dwanaście lat zeby sie wykazać. Przez ten czas udało sie rozdać polowe miasta szarlatanowi z katedry. Na szczescie udało sie zakończyć to rozdawnictwo.

  • BA

   Taki drobiazg – nie mógł zmieniać żadnych partii, bo do żadnej nie należał, dopiero niedawno zapisał się do Porozumienia

   • Obserwator

    BA-rzecznik prasowy najgorszego prezydenta w dziejach. Moze wspomnisz o rozdawnictwie miasta za bezcen szarlatanowi z katedry??

    • BA

     Z twoich wpisów można było już nie raz przekonać się, że bez skrupułów zamieniasz białe na czarne. Nie ma najmniejszych nawet wątpliwości, że Murdzek był najlepszym jak dotąd prezydentem, o czym można bez trudu przekonać się porównując liczne dane. Nie kłam więc i nie krzywdź innych. Najprościej pokaż dane , statystyki, i co takiego oddał za bezcen biskupowi-konkrety.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Nie ma najmniejszych nawet wątpliwości, że ” świętoszkowaty” był najgorszym jak dotąd prezydentem. Amen

     • BA

      takie bzdury może napisać każdy, bo to nic nie kosztuje, ale jak poproszę o rzeczowe argumenty, to jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś pociągnął dialog, bo oczywiście nie ma nic do powiedzenia.

     • Politolog z Katowic

      To już wiemy od “Obiego” kto był najgorszym prezydentem, a najlepszy? Kaziu “Szpicbródka” Bełz, rządził tylko rok a jaki bełkot dawno temu napisał mi:

      “Ktoś
      kiedyś powiedział, że lepiej jest przez 20 lat świecić jasnym
      światłem niż przez 40 lat kopcić. Ja swoje 20 lat
      przepracowałem w samorządzie z bardzo dużym uznaniem społecznym i
      odszedłem z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Niech o tym
      świadczy wygrany przeze mnie tytuł najlepszego Prezydenta Świdnicy
      w okresie XX-lecia w plebiscycie Gazety Wrocławskiej POLSKA THE
      TIMES (nr264, wydanie 1) z dnia 12.11.2010 r. str. 14-15. Głosowało
      w nim 17456 mieszkańców Dolnego Śląska. I chyba lepiej odejść tak, nie ciągnąc za sobą smrodu nie wyjaśnionych przekrętów.
      Nie chowam się też za fałszywą tożsamością i nie mnie nazywają kapusiem… Rzeczywiście, niech tak lepiej zostanie! “

     • Dan Majer

      Skąd to Amen u Obi von Kenobi zgorszonego świętoszkowatością Prezydenta Murdzka,czyżby rozdwojenie jazni?

     • Politolog z Katowic

      Wymknęło mu się….

     • Obi von Kenobi ;-)

      Bo nie klęczę jak stary dewot pod figurą, stąd nie mam diabła za skórą.
      🙂

  • Violetta Ostrowska

   A ile ,, niewypałów “po tych 12 latach zostawili ! Jeszcze długi odroczone czekają ! Ktoś policzy ile nam ubyło i ile nas kosztowało z miejskiego mienia to – ,, panowanie”?

   • Krzysztof Czarnecki

    Jakieś konkrety o tych “niewypałach”? Bo bez konkretów to jest zwykłe oszczerstwo.

    Co do długów – na koniec pracy Murdzka (przypomnę – 12 lat) jakieś 65 milionów złotych (na początek – 38 mln zł długu po Markiewiczu). Na koniec kadencji Beaty Słaniewskiej – według uchwały budżetowej jakieś 130 mln zł. Znajomość arytmetyki na poziomie nauczania zintegrowanego wskazuje, że to dwukrotny wzrost zadłużenia w zaledwie 4 lata.

    • daro

     Policzyłeś to w stosunku do ilości i wielkości inwestycji ? Fakt granit tani nie był więc mało a drogo .

     • Krzysztof Czarnecki

      O jakich “inwestycjach” mówisz – o sadzeniu kwiatków?

      Jak już musisz porównywać, to proszę bardzo: basen letni (4 lata padaczki) vs centrum przesiadkowe, stadion vs wieża ratuszowa, Park Centralny vs Plac św. Małgorzaty.

     • Perun

      Plac św. Małgorzaty też trzeba było poprawić. Na początku autobus nie był w stanie wyrobić zakrętu z powodu wysepek.

 • Ryszard Kopciński

  Realne poparcie max do 5%, koledzy z partii skompromitowani (P. Gowin nie starczało za bytności w PO, P. Żalek kompromitacja i obrażanie ludzi niepełnosprawnych- “żywe tarcze” też był w PO, no i nasz kandydat z najgorszym wynikiem wśród posłów w naszym okręgu- wcześniej popierany przez PO). Reasumując dobrze, że nastąpiło samooczyszczenie i czy ci co go popierali przeproszą za tą głupotę? Do dziś jest filmik kto popierał. Wystarczy poszperać w sieci.

  • Suw

   Żyjesz biedaku zakrzywioną historią , nienawiścią i zwykłą głupotą. Pojęcia nie masz o polityce i tym co dał Murdzek temu miastu a co dali inni. Zwykłe żałosne personalne nawalanie.

   • Obi von Kenobi ;-)

    “Żyjesz biedaku zakrzywioną historią , nienawiścią i zwykłą głupotą.
    Pojęcia nie masz o polityce i tym czego nie dał Murdzek temu miastu a co dali
    inni. Zwykłe żałosne personalne nawalanie” :-)))

 • Janek

  Wystarczająco dożo shańbił się Pan w Sejmie przykładając rękę do demolowania Trybunału Konstytucyjnego i sądownictwa. Z przyjemnością pójdę na jakieś spotkanie przedwyborcze aby spytać czy nie ma Pan wstydu!

  • BA

   Wypowiedź POwca wyrwana z kontekstu, nie osadzona w realiach i bez znajomości istoty sprawy.

   • Obi von Kenobi ;-)

    Już nigdy nie zagłosuję na PiS !
    Czuję się zdradzony i oszukany ” przez ” dojną zmianę “

 • Andrzej Komorowski

  w końcu bardzo dobra decyzja!!!!!!!

 • Gargamel

  Byle nie dopuścić PiS-u i przystawek do władzy w samorządach. Każdy, tylko nie oni.

 • Maniuś

  Murdzek,Pałac,Dec do boju……….

  • daro

   ……i skończycie chłopcy w gnoju .

 • oloderay

  Proponuję aby kandydował sam Biskup. Jako bezpartyjny, bezstronny do tego profesjonalista.

  • Violetta Ostrowska

   Racja ! Po co mają podchody robić ?! Watykan na tron Polski i niech Polacy służą !

 • Lucjan

  Ale jaja….

 • Maniuś

  I pamiętajmy o Ali Synowskiej ,ona lubi wszędzie się przyfutrować.

 • Stanislaw Kotelko

  Pod tą “firmą” nie wróżę skcesu,

 • Ken Adams

  To chyba jakiś ponury żart. Ten pan jest na “liście hańby narodowej” jako wnioskodawca projektu ustawy łamiącej Konstytucję o Sądzie Najwyższym. Przyłożył też brudne łapska do łamania Konstytucji przy ustawach o Trybunale Konstytucyjnym, ustroju sądów itd. Dość demolki państwa. Mam nadzieję, że będzie pan za kilka lat pozbawiany praw publicznych a nie prezydentem naszego miasta. Oby spotkania wyborcze były otwarte. Chętnie się zjawię…

  • BA

   Patrząc na to, kto tę listę stworzył, to raczej jest zaszczyt na niej figurować, bo to oznacza kogoś, komu zależy na Polsce, a nie na przestrzeganiu kiepskich przepisów. A państwo zostało skutecznie zdemolowane przez tych, których pan popiera i są na to liczne dowody.

   • JAcenty

    Tak, tak zaszczyt jest być na liście hańby razem z Piotrowiczem, Ziobrą, Pawłowicz et consortes

   • antek

    Jak w poście wyżej ale ciekawy jestem jak mi wytłumaczysz przynależność posła M. do tej samej koalicji co poseł Piotrowicz. Poseł M. działał w opozycji a poseł P opozycję gromił. A dziś są przy tym samym korycie. Ot, taka ironia losu 🙂

    • Krzysztof Czarnecki

     Wiesz, to tak samo, jak poseł Schetyna i poseł Święcicki. Grzegorz działał w opozycji, a Święcicki był sekretarzem Komitetu Centralnego PZPR. A o przewadze gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczną uczył Leszek Balcerowicz, w Instytucie Podstawowych Problemów MArksizmu – Leninizmu przy KC PZPR.

     • Suw

      Co ty biedaku za bzdury piszesz? W tamtych czasach były inne realia teraz jest troszkę inaczej. Czarny czytam te twoje wypociny w obronie tego co się dzieje i dochodzę do wniosku ze chyba przestane pić piwo bo najwyraźniej szkodzi na zdrowie.

     • Maciej Miłosz

      Heh kiedyś było inaczej. W 1950 w katowniach ginęli ludzie ale przecież było inaczej. W 1970 strzelano do robotników ale kiedyś było inaczej, inne realia. Kogo jeszcze będziecie usprawiedliwiać trudnymi czasami komuszki? Stalina, Hitlera, Che Guevarę czy jeszcze jakiś waszych innych lewicowych bożków?

     • JAcenty

      Po Sejmie krąży, wzbudzając powszechną wesołość, praca doktorska Lecha Kaczyńskiego z 1979 r. W pracy pt “Zakres swobody stron w zakresie kształtowania treści stosunku pracy” Kaczyński przywołuje Lenina: “Możliwość dążenia administracji zakładu pracy do realizacji postawionych zadań kosztem naruszenia uprawnień pracowników została dostrzeżona już przez Lenina. Odegrała ona pewną rolę w kształtowaniu leninowskiej koncepcji związków zawodowych”. Kaczyński pisze też: “Może ona służyć zasadzie socjalistycznej sprawiedliwości społecznej nakazującej przyznawać równe uprawnienia za równe obowiązki”.
      Praca doktorska Jarosława cudownym zrządzeniem losu też się odnalazła i jest równie wesoła 🙂

     • Krzysztof Czarnecki

      A jaką pracę doktorską można było wtedy napisać? Nawet w podręcznikach geologii powoływano się na Lenina i Marksa. A poza tym – czy nie jest prawdziwe to stwierdzenie?

      Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców trwać w błędzie. Jakoś współcześni marksiści, a właściwie “socjaldemokraci” nie budzą twojego rozbawienia.

     • JAcenty

      Czyli według Ciebie fakt, że Balcerowicz wykładał wyższość gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczną to jest powód do beki i nagany, natomiast to, że Kaczyński powołuje się na Lenina to jest zrozumiałe ponieważ nie można było wówczas powoływać się na nikogo innego? Czyli jak Kalemu ukraść krowę ….

   • szary obywatel

    Tak samo jak sa dowodu na zamach w Smolensku. Bogusia, spac!

   • Ken Adams

    Kiepskich przepisów? Tak nazywasz Konstytucję? No to się popisałaś. Rozumiem, że ja teraz mogę sobie zrobić z art. 148 KK spółkę z o.o. i odstrzelić Kaczyńskiego? Ot tak dla dobra Polski nie będę przestrzegał kiepskich przepisów? Lecz się pani na nogi jak prezes, bo na głowę już za późno…. Odpowiedzą wszyscy równo za łamanie Konstytucji. Nie będzie już pobłażania jak po ostatnich dwóch latach PiS. Pan Murdzek tez odpowie, mimo że to tylko szaraczek i tylko (a może aż) podnosił łapę jak mu kazano.

    • BA

     Panie miłośniku PO-może wie pan kiedy powstała obecna konstytucja i w jakich warunkach?, jeśli nie, to proszę sprawdzić. Wobec tego jest to dokument nie do przyjęcia w prawdziwie demokratycznym kraju i niech się pan nie odgraża, bo nie ma pan żadnego wpływu na to, jak potoczy się historia. Jednak na bank można przewidzieć, że PO już poszło w niebyt, gdyż pokazało, jak bardzo im nie zależy na Polsce, ani Polakach. Pana wypowiedź jest nie do przyjęcia, bo obrażanie adwersarza świadczy o braku argumentów i bezsilności.

     • JAcenty

      Skoro tak twierdzisz to doprowadź do jej zmiany. Dopóki tego nie zrobisz to TA konstytucja jest prawnie obowiązującym przepisem, czy ci się to podoba czy nie. W prawdziwie demokratycznym kraju są ściśle określone reguły zmieniania przepisów prawnych. Nie wystarczy tu tylko wola kurdupla zapiekłego z wściekłości do przeciwników. Nie podoba się Konstytucja? To ją zmień! Tylko zmień ją w zgodzie z demokratycznymi zasadami państwa prawa, a nie w sposób w jaki wy to robicie: w nocy, na kolanie, przepchnięte przez trzy czytania w ciągu godziny z podpisem Maliniaka włącznie.

     • Krzysztof Czarnecki

      Kłamiesz. Podaj choć jeden przykład próby zmiany konstytucji przez PiS.

      Jedyną próbę nocnej zmiany konstytucji podjęła koalicja PO-PSL-SLD-RP w nocy 18 grudnia 2014 r. Zabrakło wtedy 5 głosów.

     • JAcenty

      Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Nie pisałem że PiS zmieniał konstytucję, napisałem w odpowiedzi na post BA która twierdzi że obecna konstytucja jest nie do przyjęcia, że spodziewam się zmiany dokonanej w sposób zgodny z zasadami państwa prawa, a nie w zgodzie z zasadami określonymi przez legislatora Piotrowicza.

     • Jolanta Pałac

      To wtedy chcieli odpaństwowić lasy?

     • Suw

      Czarny ty w swoim amoku nie potrafisz już czytać ze zrozumieniem, aby tylko komuś dowalić. Żałosne.

     • Perun

      Panie kolego: czytanie ze zrozumieniem się kłania: kolega JAcenty nie pisał o próbie zmiany konstytucji przez rządzącą partię. Napisał, że jeżeli koleżanka BA uważa, że istnieje konieczność, to niech to robi zgodnie z przepisami prawa. Sam fakt nie zgadzania się z jakimś aktem prawnym nie zwalnia z konieczności respektowania go. Cieszę się, jeśli pomogłem w zrozumieniu:).

     • daro

      Panie , postrzelaj Pan troche z armaty to może coś się w głowie poukłada i przejrzysz Pan na oczy , bo na razie mgła…..

    • Krzysztof Czarnecki

     A ty co, czerezwyczajka jesteś, że sam wyroki? Przypomnę, że o odpowiedzialności decyduje niezawisły sąd. Bo przecież, jeśli kiedykolwiek wygracie jakieś wybory, to wszystkie sądy będą wyłącznie niezawisłe i sprawiedliwe, prawda?

     • JAcenty

      Oczywiście masz całkowitą rację. Wprowadzone obecnie przepisy dotyczące sądownictwa znakomicie przydadzą się do ‘odwdzięczenia się’ bossom dojnej zmiany. Wystarczy tylko zmienić prezesów sądów tak jak zrobił to Ziobro i wskazać prokuratorom kogo mają teraz oskarżyć. Reszta pójdzie szybko.

     • Krzysztof Czarnecki

      Nie mogę się doczekać, aby ujrzeć, w jaki sposób a podstawie obecnie obowiązującego prawa opozycja “odwdzięcza” się PiSowi. Przez dwie kadencje PO-PSL nawet nie potrafili złożyć wniosku do Trybunału Stanu przeciwko Ziobrze, choć mordy sobie nim wycierali całe osiem lat. Pomysł, że Schetyna z Neumannem i Petru zrobią cokolwiek, jest tak absurdalny, jak hodowla struci na Antarktydzie.

     • JAcenty

      No na przykład przepis o niedopełnieniu obowiązków/nadużyciu uprawnień lub tak zwanego ‘bezprawia urzędniczego’ czyli przepis art. 231 par.1 KK. Pod to można na przykład podciągnąć działania Ziobry związane ze zmianami w kpc dotyczące jego procesu z lekarzami, wszystkie działania Macierewicza, radosną twórczość Piotrowicza i tak dalej, i tak dalej

     • Krzysztof Czarnecki

      Podciągaj. Nie mogę się doczekać.

  • Krzysztof Czarnecki

   Wątpię. Musiałbyś się ujawnić. Tacy jak ty są odważni tylko anonimowo w internecie.

 • Krzysztof Czarnecki

  Zabawne są te komentarze. Kłamstwa, obelgi, prawdziwy jasnogród i europejskie wartości. A życie toczy się swoimi kolejami i notowania opozycji lecą na ryj.

  Remont Parku Centralnego trwa dłużej, niż w połowie XVIII w. budowa świdnickiej twierdzy. Budowę fortów rozpoczęto wiosną 1750 r., zakończono jesienią 1753 r. Bez koparek i ciężarówek, tylko kilofy, drewniane łopaty i taczki

 • Ryszard Kopciński

  Prosze zobaczyc na cene benzyny!!!! To jakis koszmar!! Panie Posle co pan z tym zrobil? Jest Pan od gospodarki? Tylko czy od gospodarki nagrodami #bo premie nam sie nalezaly# ale dla niepelnosprawnych ponizenie i odarcie z godnosci.

  • JAcenty

   On jest od finansów (tych publicznych)

  • Suw

   Co ma poseł do ceny benzyny? Rysio weź duży rozbieg. Cena benzyny zależy wyłącznie od polityki rządu!!!

   • Marek Ko

    Jak również a może zwłaszcza sytuacja na rynkach i polityce światowej. Aktualne ceny paliw to pokłosie zerwania porozumienia z Iranem przez Trampa.

 • Alojzy

  PISiory atakują 😀

 • mieszkaniec

  Niechaj i kandyduje… ale tymczasem, może by podjął trud rozwiązania problemów osób niepełnosprawnych, bo jego poglądy znamy doskonale, obnosi się z nimi, tylko jak przychodzi dzień próby, no to słowa w czyny zmienić się nie da…

 • Gargamel

  Jak tu śledzić wymianę poglądów, gdy komentarze są publikowane bez porządku chronologicznego, co zresztą zdarza się na tym portalu nierzadko.

  • Suw

   Wracaj na swoją świdnicę tą czerwoną, nikt ciebie tu nie trzyma.

 • Bolesław Marciniszyn

  To typowy przykład zamordyzmu w tzw “dobrej zmianie” . W.Murdzek wie ,że sromotnie przegra a jednak dyscyplina partyjna każe mu brać udział w wyborach. To postać skompromitowana w lokalnej polityce,murowana porażka !!!!

 • daro

  Kandyduje ale nie potwierdza , może się wstydzi za kandydata .

  • JAcenty

   to jak ‘pali ale się nie zaciąga’

   • Obi von Kenobi ;-)

    albo jak: “to nie był sex, to tylko sex oralny”

 • Dan Majer

  Lewactwo od razu atakuje! Jeżeli ktoś uważa za sukces politykę ” Front cacany ” to gratuluję!,natomiast myślę ,że rzetelne rozliczenie budżetu miasta za okres sprawowania władzy przez obecną Panią Prezydent będzie decydujące przy wyborze Prezydenta Świdnicy na nową kadencję

 • Natalia

  PIS postawilo na zlego kandydata . Ludzie pamietaja oj pamietaja p. Murdzek tos pan z kosciolow nie wychodzil , imprezy spotkania . Zadnych szans

 • Chwała_Bohaterom

  nie pisze juz na tym forum ale specjalnie sie zalogowalem panie wojtku wspieram pana rekami i nogami ma pan moj glos!!!!

  • JAcenty

   Położyłem się i zasnąłem; Obudziłem się, bo ‘Chwała_Bohaterom’ mnie wspiera. Nie boję się … Na rękach nosić mnie będą, Bym nie uraził o kamień nogi swojej…