Strona główna 0_Slider Wojciech Murdzek oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Świdnicy. On sam nie potwierdza...

Wojciech Murdzek oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Świdnicy. On sam nie potwierdza startu

105

Wojciech Murdzek jest już oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Świdnicy. Dzisiaj tę decyzję ogłosił komitet polityczny partii. Natomiast pochodzący ze Świebodzic Ireneusz Zyska, obecnie poseł, będzie się ubiegał o fotel prezydenta Wałbrzycha. Aktualizacja 19.27: Wojciech Murdzek nie potwierdza swojego startu.

O powrocie Wojciecha Murdzka do samorządowej gry mowa była od kilku miesięcy, jednak on sam twierdził w rozmowie ze Swidnica24.pl, że nie będzie kandydował na 99,9%, dodając, że w polityce nigdy nie można mówić “nigdy”. Jak czytamy na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości, jednak przeważył ten ułamek procenta.

Wojciech Murdzek sprawował funkcję prezydenta Świdnicy przez 12 lat, przegrał w ostatnich wyborach z kandydatką SLD, Beatą Moskal-Słaniewską. W kampanii samorządowej 2014 miał ogromne poparcie Platformy Obywatelskiej, łącznie z ówczesną premier Ewą Kopacz. Po przegranej zmienił front i startował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Członkiem tej partii nie został. Kilka miesięcy temu wstąpił do partii Jarosława Gowina “Porozumienie”, pozostającej w ścisłej współpracy z PiS-em.

O decyzji komitetu politycznego PiS nie wie nic szefowa świdnickich struktur partii. Barbara Burak w rozmowie ze Swidnica24.pl powiedziała dzisiaj, że żadne decyzje nie zapadły.

Murdzek ponownie zmierzy się z obecną prezydent miasta, która niedawno otrzymała oficjalną rekomendację swojej partii, Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

AKTUALIZACJA: Po wielu próbach udało się nawiązać kontakt z Wojciechem Murdzkiem. Poseł wyjaśnia: “jestem zaszczycony, że zostałem doceniony przez kolegów z PiS, ale o to, dlaczego wskazali mnie już jako kandydata, trzeba ich pytać. Ja nadal zostaję przy stanowisku, że jest ułamkowa możliwość, bym kandydował”. W rozmowie ze Swidnica24.pl poseł wyjaśnia, że podejmie decyzje na tak tylko wtedy, gdy PiS nie znajdzie innego kandydata.

Agnieszka Szymkiewicz