Strona główna 0_Slider Wielkie święto rodziny w Świdnicy

Wielkie święto rodziny w Świdnicy

24

Rodziny i ci, którzy je wspierają łączą siły! Za tydzień przez miasto przejdzie tradycyjny marsz, którego finałem będzie festyn na świdnickim Rynku, połączony z promocją rodzicielstwa zastępczego.

Już 27 maja odbędzie się w Świdnicy II edycja Święta Rodziny. Jest to inicjatywa, która ma na celu pokazanie piękna rodziny i jej wielkiej wartości oraz zaproszenie wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do wspólnej, aktywnej zabawy.

W tym roku oprócz Fundacji Małżeństwo Rodzina do grona organizatorów dołączyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy oraz wspólnota Domowego Kościoła.
Serdecznie zapraszamy na organizowane w ramach Święta Rodziny obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest 30 maja. To szczególny dzień, dzień podkreślający ogromną rolę rodzicielską i opiekuńczą wszystkich rodzin zastępczych.

W ubiegłym roku Święto Rodziny spotkało się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców powiatu świdnickiego. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja również okaże się idealną formą wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Wśród ogromu przygotowanych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.


Święto Rodziny rozpocznie się o godz. 15:00 na placu św. Jana Pawła II, skąd wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Polska Rodziną silna”.

Tradycyjną trasą dotrze on na Rynek, gdzie na scenie rozpocznie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej działającej przy Dzierżoniowskim Domu Kultury, a swoje stoiska będą miały świdnickie instytucje i organizacje działające na rzecz rodziny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz wspólnoty katolickie. Zaproszenia przyjęły również instytucje dbające o nasze bezpieczeństwo, wśród nich 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka, który zaprezentuje statyczny pokaz uzbrojenia indywidualnego i zespołowego oraz umundurowanie taktyczne w różnych wariantach.

Na najmłodszych uczestników czekać będzie rycerskie miasteczko zamków dmuchanych, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie buziek, tworzenie biżuterii oraz konkursy sprawnościowe. Po raz pierwszy odbędzie się również Międzyszkolny Turniej Mega Piłkarzyki na wielkim dmuchanym boisku, do którego udziału zostały zaproszone świdnickie szkoły średnie. Wśród atrakcji nie zabraknie poczęstunku darmowym żurkiem czy loterii z cennymi nagrodami (za udział w imprezie). Każda rodzina będzie mogła również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w darmowej fotobudce.

W tym roku po pierwszy będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy przymierzyć alkogoogle i narkogogle, aby zapoznać się z niebezpieczeństwem stosowania używek i ich wpływu na nasz organizm.

Zapraszają:

Fundacja Małżeństwo Rodzina
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
Domowy Kościół Świdnica

Poprzedni artykułZnamy finałowe rywalki, znów powalczymy we Włocławku!
Następny artykułBeata Moskal-Słaniewska oficjalną kandydatką SLD na prezydenta Świdnicy