Strona główna Polityka Beata Moskal-Słaniewska oficjalną kandydatką SLD na prezydenta Świdnicy

Beata Moskal-Słaniewska oficjalną kandydatką SLD na prezydenta Świdnicy

11

Zarząd dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej podjął uchwały zatwierdzające kandydatów partii na prezydentów trzech dolnośląskich miast. Jedna z nich dotyczy Beaty Moskal-Słaniewskiej, która będzie się ubiegała o drugą kadencję w Świdnicy.

Oprócz zatwierdzenia kandydatki w Świdnicy, SLD podjęło także uchwały w sprawie kandydatów na prezydentów Głogowa i Wrocławia. W Głogowie z ramienia SLD o urząd będzie się ubiegał Rafael Rokaszewicz, natomiast we Wrocławiu SLD poprze wspólnego kandydata środowisk obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza i .Nowoczesnej Jacka Sutryka. O podjęciu uchwał poinformował sekretarz rady Dolnośląskiej SLD Arkadiusz Sikora.

Beata Mokal-Słaniewska w samorządzie jest obecna od 2010 roku. Wcześniej podejmowała nieudane próby objęcia mandatu radnej miejskiej w Świdnicy: w 1994 roku z listy Teraz Świdnica (utworzonej przez członków i sympatyków Unii Wolności), w 1998 roku z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W kadencji 2010-2014 była członkiem Klubu Radnych SLD w Radzie Miejskiej Świdnicy. Do partii wstąpiła kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.

opr.asz

Poprzedni artykułWielkie święto rodziny w Świdnicy
Następny artykułOłówek Pawła: kultura na drodze