Strona główna Polityka Beata Moskal-Słaniewska oficjalną kandydatką SLD na prezydenta Świdnicy

Beata Moskal-Słaniewska oficjalną kandydatką SLD na prezydenta Świdnicy

11

Zarząd dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej podjął uchwały zatwierdzające kandydatów partii na prezydentów trzech dolnośląskich miast. Jedna z nich dotyczy Beaty Moskal-Słaniewskiej, która będzie się ubiegała o drugą kadencję w Świdnicy.

Oprócz zatwierdzenia kandydatki w Świdnicy, SLD podjęło także uchwały w sprawie kandydatów na prezydentów Głogowa i Wrocławia. W Głogowie z ramienia SLD o urząd będzie się ubiegał Rafael Rokaszewicz, natomiast we Wrocławiu SLD poprze wspólnego kandydata środowisk obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza i .Nowoczesnej Jacka Sutryka. O podjęciu uchwał poinformował sekretarz rady Dolnośląskiej SLD Arkadiusz Sikora.

Beata Mokal-Słaniewska w samorządzie jest obecna od 2010 roku. Wcześniej podejmowała nieudane próby objęcia mandatu radnej miejskiej w Świdnicy: w 1994 roku z listy Teraz Świdnica (utworzonej przez członków i sympatyków Unii Wolności), w 1998 roku z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W kadencji 2010-2014 była członkiem Klubu Radnych SLD w Radzie Miejskiej Świdnicy. Do partii wstąpiła kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.

opr.asz

 • iras

  Innej decyzji byc nie moglo !
  Pani Beata dobrze sobie radzi w zarzadzaniu miastem.
  No coz ! Nalezy zyczyc wytrwalosci!!!

 • Polny Konik

  Piękne towarzystwo Beata, po prawej Rataj a po lewej Dyduch, brakuje tylko Markiewicza.

 • Politolog z Katowic

  Z tego wynika, że nie będzie komitetu Beaty MS tylko pójdzie pod szyldem SLD. To wiemy. SLD teraz jest w extasie, bo przekracza w kraju 5 %, jest powód do dumy, ja tylko przypomnę 2001 rok i wtedy poparcie dla nich sięgało 41 %, no dawno, powód do dumy jest taki, że przetrwali.
  Nie wiem co będzie z ŚFR czy tym “planktonem” radnych sierot po JOW-ach, będą musieli zasilić inne ugrupowania, a może nawet i SLD.
  Martwi brak kontrkandydatów dla prezydentki, wszystkie ugrupowania zachowują się tak jakby byli 5 kolumną świdnickiej lewicy, zresztą opozycji w RM nigdy nie było.

 • henryk

  Mam wątpliwości,czy mieszkańcy poprą kandydatkę łamiącą drastycznie obowiązujące prawo na następną kadencję.Trzeba być głuchym i ślepym,aby tego nie widzieć.

  • anna sigma

   ann

   • anna sigma

    Ano będą, bo jest odpowiednią osobą, a henryk jak zwykle narzeka i przynudza…

    • Mareczek

     SLD i wszystko jasne. Markiewicz Rataj i Dyduch wracają polityki 😉

  • Waldemar Kozmowski

   Henryku nie irytuj się.

 • Waldemar Kozmowski

  Na Panią zagłosuję ,tym dziadkom już dziękujemy.

 • ania

  To jest najlepsza wiadomość dla Świdnicy!!!! To miasto pięknieje z dnia na dzień i w końcu coś się dzieje, wystarczy zobaczyć na ilość imprez organizowanych dla mieszkańców w każdym wieku frekwencje biją na głowę 🙂 W bieganiu i jeździe na rowerze to chyba jesteśmy najliczniejszym Miastem na Dolnym Śląsku 😉

  • BA

   Tak, igrzyska, igrzyska, a długi rosną i rosną. Wydawanie pieniędzy pełnymi garściami (to potrafi naprawdę każdy) i brak pomysłu na rzeczywisty rozwój miasta. No cóż, jeśli Świdniczanie nie obudzą się, to za parę lat Świdnica przestanie się rozwijać, bo będzie musiała spłacać ogromne długi. Po jednej tylko kadencji prezydentka zadłużyła miasto o 100% więcej, niż poprzednicy za 3 kadencje. Ją już to nie będzie obchodzić, bo przejdzie na bogatą emeryturkę. Zresztą cała reszta komuszych dziadków też. A Świdnica obudzi się z ręką…..