Strona główna 0_Slider Wakacje pod znakiem remontów na kolei. Będą utrudnienia

Wakacje pod znakiem remontów na kolei. Będą utrudnienia

0

10 czerwca zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Chociaż największych zmian mogą się spodziewać podróżni udający się do miejscowości turystycznych, rozkładowe modyfikacje i utrudnienia czekają także pasażerów na lokalnych, dolnośląskich liniach kolejowych.

W najbliższych miesiącach warto będzie dokładnie sprawdzać aktualny rozkład jazdy przed wyruszeniem w podróż. Korzystając z dobrej pogody, kolejarze zaplanowali sporo prac remontowych. – Modernizacje linii kolejowych wpłyną na skrócenie czasu przejazdu pociągiem między regionami, poprawi się komfort podróży i bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego – tłumaczy Magdalena Janus z PKP PLK. W przypadku niektórych remontów będą one oznaczać całkowite wstrzymanie ruchu pociągów i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

Takich prac będzie sporo na trasie Legnica-Jaworzyna Śląska-Świdnica-Dzierżoniów. Remonty mają tu związek przeważnie z modernizacjami przejazdów kolejowych i wymianą szyn. Z tego powodu rozkładowych zmian i komunikacji zastępczej można się spodziewać w dniach:

  • 11 – 15 czerwca na odcinku Jaworzyna Śl. – Strzegom,
  • 25 – 29 czerwca na odcinku Stanowice – Strzegom,
  • 2 – 6 lipca na odcinku (Dzierżoniów Śl.) – Mościsko Dzierżoniowskie – Świdnica Miasto,
  • 9 – 13 lipca na odcinku Strzegom – Jawor,
  • 23 – 27 lipca na odcinku Jawor – Stary Jawor,
  • 28 lipca – 4 sierpnia na odcinku Jawor – Nowa Wieś Legnicka,
  • 6 – 15 sierpnia na odcinku Jawor – Legnica.

O szczegółach zmian z wyprzedzeniem mają informować Koleje Dolnośląskie, obsługujące połączenia na tej i innych lokalnych liniach.

Informacje o aktualnym rozkładzie jazdy pociągów z wyprzedzeniem dostępne są na stacjach i przystankach w formie plakatów. Rozkład jazdy można sprawdzić w internecie na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl. O kursowaniu pociągów informują także przewoźnicy. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity będzie można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Michał Nadolski
[email protected]