Strona główna 0_Slider Świdnickie święto judo!

Świdnickie święto judo! [FOTO]

1

To była prawdziwa uczta dla wszystkich fanów sportów walki. W sobotę, 19 maja Świdnica stała się stolicą polskiego judo. Wszystko za sprawą Super Ligi Judo i IX Otwartych Mistrzostw Świdnicy w judo, które zgromadziły na starcie około 700 zawodników i zawodniczek. 

Zmagania na terenie świdnickiego lodowiska trwały cały dzień. Rozpoczęły się od walk dzieci, a następnie do rywalizacji przystąpili starsi judocy. Na starcie nie zabrakło oczywiście mocnej reprezentacji UKS-u Judo Świdnica, kierowanej przez trenera Bartłomieja Zamęckiego. Wkrótce podamy również wyniki naszych reprezentantów.

Super Liga Judo to zawody dla dzieci i młodzieży połączone z warsztatami edukacyjnymi dla rodziców i trenerów. Swoim doświadczeniem i wiedzą imprezy wspiera jeden z najbardziej utytułowanych judoków w Polsce, wielokrotny olimpijczyk oraz dwukrotny mistrz świata – Rafał Kubacki. Tegoroczna edycja Super Ligi Judo wystartowała w marcu. Pierwsze zawody w Kobierzycach okazały się rekordowe pod względem frekwencji. Na matach walczyło ponad 1000 zawodniczek i zawodników z ponad 45 klubów z Polski i zagranicy. Zawody w Świdnicy były z kolei ostatnimi przed wakacjami. Kolejne turnieje odbędą się w dniach 13-14 października w Lutyni, a finałowe rozgrywki Super Ligi Judo będą miały miejsce w dniach 17-18 listopada w Sobótce.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/
Obejrzyj także zmagania najmłodszych zawodników TU