Strona główna Wydarzenia Świdniccy policjanci najlepsi w żeglarstwie!

Świdniccy policjanci najlepsi w żeglarstwie!

0

W dniach 26-27 maja na jeziorze Sławskim odbyły się III Mistrzostwa Polski Policji w żeglarstwie klasy Omega. Zacięta rywalizacja nie pozwoliła do ostatniego biegu wyłonić zwycięzcy. Ostatecznie najlepszą okazała się załoga z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dowodzona przez Arkadiusza Malickiego.

W regatach wzięło udział 17 załóg reprezentujących jednostki policji z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Rozegrano sześć biegów, w warunkach bardzo słabego wiatru, co nie osłabiło woli walki uczestników.

Pierwsze miejsce zajęła załoga z KPP w Świdnicy, drugie miejsce przypadło załodze Rafała Chmielewskiego z KMP we Wrocławiu, zaś na trzecim miejscu uplasowała się załoga Romana Kondrackiego z KPP w Nowej Soli.

Organizatorem regat był Klub Żeglarski „Wodnik” garnizonu dolnośląskiej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów we Wrocławiu oraz Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu. Patronatem regaty objął Komendant Główny Policji, Komendant Wojewódzki we Wrocławiu, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., Wojewoda Dolnośląski, Burmistrz Sławy.

/NSZZP we Wrocławiu, opr. mn/

Poprzedni artykułSekundniki w Świdnicy? GDDKiA nie mówi „nie”
Następny artykułUczą się ratować innych