Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczą się ratować innych

Uczą się ratować innych

0

Jak należy zachować się w nagłych wypadkach, jak sprawdzać przytomność i oddech, a także jak przeprowadzić resuscytację. Między innymi o tego mogli się dowiedzieć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, który wzięli udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy.

W ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy i uczymy ratować” uczniowie “Jedynki” mogli opanować podstawowe czynności związane z ratowaniem życia poszkodowanemu i stać się dzięki temu skutecznymi ratownikami.

Uczniowie podczas zajęć poznają czynności ratowania życia, krok po kroku jak należy zachować się w nagłych wypadkach. Umiejętności jakie nabywają uczestnicy zajęć to: sprawdzenie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy, pozycja boczna poszkodowanego oraz jak należy przeprowadzić resuscytację – tłumaczy Anna Sochocka z SP1.

Wszystkie te czynności prowadzone były na fantomach, które szkoła otrzymała dzięki Fundacji WOŚP. Ćwiczenia odbyły się pod okiem nauczycieli.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał podręcznik wraz z certyfikatem udziału w zajęciach w ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy i uczymy ratować” – dodaje Sochocka.

/SP1, opr. mn/