Strona główna Kultura Seniorzy w muzycznych klimatach lat 60

Seniorzy w muzycznych klimatach lat 60 [FOTO]

0

,,Jedziemy autostopem’’, ,,Cała sala śpiewa z nami’’, ,,Znamy się tylko z widzenia’’ czy też kultowe ,,Love me tender’’ Elvisa Presleya. Te i wiele innych przebojów z lat 60. rozbrzmiało dzisiaj w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury na VIII Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Seniorzy – studenci zaprezentowali swoje talenty wokalne, a także podzielili się radością płynącą z możliwości wspólnego śpiewania oraz pokazania, że śpiewać każdy może i w każdym wieku.


Niezwykle wydarzenie jakim był Przegląd Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku został zorganizowany po raz ósmy, a jego pomysłodawcą i organizatorem od samego początku jest Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Każdego roku seniorzy mierzą się z nowym muzycznym tematem, a tym razem były to ,,Piosenki lat 60.’’ Swoje artystyczne talenty zaprezentowało w sumie 9 chórów i zespołów muzycznych z UTW z Wałbrzycha, Nowej Rudy, Świebodzic, Ząbkowic Śląskich, Żarowa, Obornik Śląskich, Oleśnicy i Świdnicy wykonując 28 utworów. Imprezę poprowadzili konferansjerzy, Jolanta Mieszkalska i Piotr Bolek.

Wydarzenie od zeszłego roku ma zmienioną formę. Przegląd nie jest już konkursem, a liczyć ma się w nim przede wszystkim wspólna zabawa przy muzyce i śpiewie. Każdy z zespołów za swój występ został nagrodzony statuetką, które wręczała Krystyna Lasek, wiceprezes UTW w Świdnicy.

– Ta impreza ma niepowtarzalny klimat z dwóch powodów. Jest wspaniała atmosfera, ponieważ wszyscy ją tworzymy, po drugie ta wspaniała atmosfera wynika również z tego, że wszyscy są laureatami. Piękne słowa, mądre, wspaniała muzyka, piękne i wyjątkowe wykonanie wszystkich zespołów. Przeprowadziliście nas ścieżką, autostradą wspomnień przez te lata, które były takie piękne i zostaną (…) Jest w orkiestrach jakaś siła, a ja powiem jest w seniorach wielka siła – pochwaliła uczestników Przeglądu wiceprezes, Krystyna Lasek.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka

Zdjęcia Dariusz Nowaczyńskiego

Poprzedni artykułMaria Magdalena Kammarkör oczarował i zaskoczył [FOTO]
Następny artykułPorażka polonistek na inaugurację turnieju we Włocławku!