Strona główna Sport Siatkówka Porażka polonistek na inaugurację turnieju we Włocławku!

Porażka polonistek na inaugurację turnieju we Włocławku!

2

Niezbyt udaną inaugurację turnieju półfinałowego o awans do I ligi mają za sobą siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej uległy gospodyniom – WTS-owi KDBS Bank Włocławek 0:3.

Porażka nie przekreśla oczywiście naszych szans na awans do turnieju finałowego, ale mocno ogranicza nasz margines błędu. Teraz raczej nie możemy pozwolić już sobie na potknięcia w starciach z Częstochowianką Częstochowa i KS Spójnią Stargard. Spotkanie z miejscowymi nie miało dziś większej historii, włocławianki były lepsze w każdej z trzech partii. Po porażkach 25:20 i 25:14, największy opór postawiliśmy w trzeciej odsłonie. Tego seta rozpoczęliśmy od prowadzenia 4:1, później było jeszcze 7:5. Przeciwniczki szybko opanowały sytuację, doprowadziły do remisu, a następnie wyszyły na niewielkie 2-3 punktowe prowadzenie. W połowie partii był jeszcze remis 14:14, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, wygrywając 25:21, a całe spotkanie 3:0. W sobotę o godz. 16.00 zagramy z Częstochowianką Częstochowa.

WTS KDBS Basnk Włocławek – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:20, 24:14, 25:21)

Polonia: Natalia Gezella, Alicja Krusiewicz, Ania Maziakowska, Wiktoria Paluszkiewicz, Sandra Mielczarek, Ania Śmidowicz, Agnieszka Adamek, Ewa Woźniak, Aleksandra Druciak.