Strona główna Wydarzenia Samochodem na wakacje — Chorwacja

Samochodem na wakacje — Chorwacja

0

Wakacje coraz bliżej, a to oznacza, że wielu Polaków zaczyna planować swój długo wyczekiwany urlop. Nie jest tajemnicą, że spora część naszych rodaków będzie wypoczywała poza krajem, a skoro tak, to w czołówce wakacyjnych wycieczek bez wątpienia ponownie znajdzie się Chorwacja.

Według badania przeprowadzonego przez Mondial Assistance, 26 proc. Polaków miało zamiar wybrać się w ubiegłym roku za granicę, podczas gdy 74 proc. naszych rodaków planowało wypoczynek w kraju. Jeśli mielibyśmy wziąć pod uwagę wycieczki zagraniczne, to na pierwszym miejscu równolegle znalazłyby się Hiszpania wraz z przynależącymi do niej Wyspami Kanaryjskimi oraz Chorwacja (po 14 proc.). W dalszej kolejności do popularnych kierunków należały: Grecja (11 proc.), Włochy (11 proc.), Węgry (3 proc.) oraz Portugalia (3 proc.) (źródło:www.mondial-assistance.pl/biznes/centrum-prasowe/Aktualnosci/plany_wakacyjne_polakow_assistance_ubezpieczenie_turystyczne.aspx).

Do Chorwacji najchętniej wybierają się osoby samodzielnie planujące urlop. Bardzo często dojeżdżają one na miejsce własnym samochodem. Niekiedy jest to kamper.

Autem osobowym, a może… kamperem?

Chorwacja latem to przede wszystkim słońce, przepiękne plaże, dobre jedzenie i wiele atrakcji. Krótko mówiąc, jest to gwarancja udanego urlopu.

Niestety, podróżując do Chorwacji samochodem, trzeba przygotować się na co najmniej kilkanaście godzin jazdy. Przykładowo Warszawę i Dubrownik dzieli ponad 1600 km. Dlatego jadąc do Chorwacji własnym autem, warto zadbać o jak najbardziej komfortowy pojazd. Kompaktowy samochód osobowy dla 4- czy 5-osobowej rodziny może się nie sprawdzić. Znacznie więcej pola do popisu ma tutaj przestronny i pełen wygód kamper. Wiążą się z nim jednak dodatkowe koszty: zakupu, eksploatacji czy ubezpieczenia.

Koszty związane z kamperem

Ubezpieczenia kamperów nie należą jeszcze do najtańszych, choć sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Na Zachodzie można wykupić pakiety dla kamperów – motorhome insurance – proponowane przez wiele firm, m.in. brytyjską Motorhome Protect. Być może i do nas zawitają takie wygodne rozwiązania – oczywiście popularyzacja karawaningu przyspieszyłaby ten proces.

Zakup takiego auta to dziesiątki, a nieraz nawet setki tysięcy złotych. Dlatego dość popularnym i dobrym rozwiązaniem dla wielu Polaków staje się wypożyczenie kampera. Tym bardziej, że takiego pojazdu nie trzeba wówczas ubezpieczać – leży to w gestii wypożyczalni.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpisać oświadczenie czy wezwać policję?
Następny artykułUbezpieczenia mobilne. Jak przyciągnąć nowych klientów?