Strona główna 0_Slider Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi już za nami

Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi już za nami [FOTO]

0

Wielu utalentowanych wokalistów wystąpiło na deskach świdnickiego teatru podczas Przeglądu Piosenki Literackiej PaPaLi. Najlepszych spośród nich nagrodzono występem podczas wieczornego koncertu, którego gwiazdą był przewodniczący tegorocznego jury – Mariusz Kiljan. 

PaPaLi tradycyjnie rozpoczął się od przesłuchań. Ponadczasowy repertuar, nieprzeciętne głosy i ogromny talent 16 uczestników występujących na scenie Teatru Miejskiego sprawił, że jury w składzie:  Mariusz Kiljan – aktor i utytułowany pieśniarz, Natalia Widuto – świdnicka wokalistka zespołu „NOWE” oraz dr. Grzegorz Wierzba – kompozytor, wykładowca świdnickiej Szkoły Muzycznej miało bardzo trudny wybór. – Poziom był wysoki. Każdy z uczestników pokazał swój indywidualny styl i to, że potrafi śpiewać. Już podczas przesłuchań wybili się Ci, którzy później zostali nagrodzeni. O wygranej zadecydowało to „coś”, właściwie od 1 sekundy każdy z nas – jurorów – był wbity w fotel i zupełnie zasłuchany – mówi jurorka Natalia Widuto. 

Laureatów nagrodzono podczas wieczornego koncertu. Dyplomy otrzymali wszyscy: akompaniatorzy, osoby wspierające przedsięwzięcie, a także każdy z uczestników. Natomiast Grand Prix Przeglądu Piosenki Literackiej PaPaLi 2018r. zdobyła Marta Kurzeja z piosenkami: „Tak Cię Kocham” i „Kiedy umrę kochani”, II miejsce zajął Wojciech Stefanowski śpiewając piosenkę „Tangowalka”, a III przypadło Klaudii Wysoczańskiej, która zaśpiewała „Co się śni niewidomym”. Przyznano także trzy wyróżnienia dla: Adama Chlebowskiego, Pauliny Szatkowskiej i Weroniki Wąsowskiej.

Na finał tegorocznego konkursu zaśpiewał przewodniczący jury – Mariusz Kiljan. W jego repertuarze znalazły się piosenki aktorskie i poezja śpiewana. Aktor Teatru Polskiego z Wrocławia porwał świdnicką publikę śpiewając takie piosenki jak: „Nie dokazuj” Marka Grechuty czy „Już kąpiesz się nie dla mnie” Wiesława Michniowskiego.

Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury i Świdnicki Ośrodek Kultury.

Artur Ciachowski

[email protected]

Poprzedni artykułCzym zajmują się radni? Miejski biuletyn już o tym nie mówi
Następny artykułOłówek Pawła: bitwa piwna z kulturą