Strona główna 0_Slider Papieskie święto nad zalewem Witoszówka

Papieskie święto nad zalewem Witoszówka [FOTO]

2

Tłumy świdniczan odwiedziły bosmanat nad zalewem Witoszówka, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Bieg rekreacyjny, zawody kajakowe, pokazy służb mundurowych, a także badania dla seniorów organizowane przez Caritas zostały przygotowane dla zainteresowanych podczas Festynu Rodzinno – Sportowego, którego patronem był Jan Paweł II – papież sportowiec. 

Festyn rozpoczął się o godzinie 14:00. Natomiast o 15:00 wystartował I świdnicki Bieg Papieski. Trasa przebiegała drużkami okalającymi świdnicki zalew i miała długość około dwóch kilometrów. Dziś rywalizacja zeszła na boczny tor i najważniejsza była zabawa, z tego powodu czas nie był liczony. Na pamiątkę dla uczestników organizatorzy przygotowali 500 sztuk pamiątkowych medali. W biegu udział wzięło ponad 350 osób w różnym wieku.

Oprócz rywalizacji biegowej świdniczanie mogli wziąć udział w Rodzinnych Zawodach Kajakowych. Dwuosobowe załogi, których skład stanowił rodzic wraz z dzieckiem do 18. roku życia miały za zadanie przepłynąć 50 metrów, po czym nawrócić i tą samą drogą dowiosłować do brzegu. W sumie rozegrano 12 tur.

Na terenie wokół bosmanatu rozłożone także dmuchańce dla dzieci, a do wspólnej zabawy najmłodszych zaprosił LZS i TKKF Licznikowiec. Obydwa kluby rozłożyły swoje sportowe miasteczka, w których można było m.in.: zagrać w darta i unihokeja lub wyłowić szczupaka z basenu.

Dorośli i osoby starsze mogły skorzystać z punktu badań medycznych Caritasu, a także posłuchać występów laureatów IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka Radości”. Dodatkowo podczas imprezy wolontariusze do puszek zbierali pieniądze dla ciężko chorej dziewczynki Zuzi Strzelczyk. 

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/ 

[email protected]

Poprzedni artykułŚwidnica od podwórza – odc. 18 [FOTO]
Następny artykułTym razem o gola lepszy okazał się ASPR [VIDEO]