Strona główna 0_Slider Ośrodek kultury ogłasza program Dni Świdnicy

Ośrodek kultury ogłasza program Dni Świdnicy

2

Na tegorocznym święcie miasta, które potrwa od 8 do 10 czerwca,  zaplanowanych zostało sześć koncertów gwiazd. Wystąpią Skaldowie, Paweł Stasiak z zespołem Papa D, Ania Rusowicz, Andrzej Piaseczny oraz zespoły disco polo – Mejk i Łobuzy. W programie tradycyjnie znajdą się – Gryfiada, Święto Dzika i piknik sportowy. Dzisiaj ŚOK opublikował dokładny program:

Wśród atrakcji tradycyjnie już znajdzie się Gryfiada, ale też Święto Dzika oraz piknik sportowy.

W piątek, 8 czerwca wystąpią Skaldowie, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki, na scenie występujący już pod 50 lat, a w swym dorobku mający wiele przebojów i kilka milionów sprzedanych płyt.

W sobotę świdniczanie będą mieli okazję wybrać się na koncert jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, w zeszłym roku obchodzącego ćwierćwiecze swojej pracy twórczej – Andrzeja Piasecznego. Artysta, który wystąpił także w roli jurora programu „Voice of Poland”, ma na swoim koncie takie przeboje jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz” czy „Śniadanie do łóżka”.

Podczas sobotnich koncertów tegorocznych Dni Świdnicy wystąpi także Ania Rusowicz, wokalistka, która śpiewem i brzmieniem swojego zespołu nawiązuje do lat 60. Córka znanych polskich muzyków Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, która podbiła już serca polskiej publiczności, upodobała sobie bigbit i bluesrock. Sobotnie koncerty uzupełni koncert Pawła Stasiaka wraz z zespołem Papa D (dawniej Papa Dance). Grupa powstała w latach 80. i właśnie wtedy osiągnęła swój największy sukces, stając się jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce.

Niedziela, podobnie jak w zeszłym roku, to występ grupy disco-polo. Tym razem na scenie pojawią się Mejk i Łobuzy.

Ile będą kosztowały poszczególne koncerty? Jak wyjaśnia dyrektor instytucji, ze względu na klauzulę poufności zawartą z artystami, takie informacje nie mogą być podane do wiadomości publicznej. Nie mniej cała impreza ma w tym roku wynieść 210 tys. zł – są to środki z budżetu miejskiego. Tyle samo na wydarzenie miasto przeznaczyło w zeszłym roku. Za trochę mniej, bo 190 tys. zł udało się imprezę zorganizować w 2015 i 2016 roku. W 2014 roku Dni Świdnicy zrealizowano natomiast za 170 tys. zł.

/red./