Strona główna 0_Slider Od serów po rękodzieło. Targ Ziemi powrócił!

Od serów po rękodzieło. Targ Ziemi powrócił! [FOTO]

0

Po długiej, zimowej przerwie w malowniczym Kraskowie znów można było zaopatrzyć się w zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło. Pogoda sprzyjała, nic więc dziwnego, że majowy Targ Ziemi 124 odwiedził tłum gości!

Niedzielna edycja popularnej imprezy odbyła się w tym roku po raz pierwszy. – W zasadzie to taki nasz mały jubileusz, bo jak policzyć od początku, to już dziesiąty Targ Ziemi – mówią organizatorzy. W przypałacowym gospodarstwie ekologicznym „Bzowa ostoja” w Kraskowie stawili się zarówno stali bywalcy, jak i osoby, które dopiero teraz dowiedziały się o inicjatywie lokalnych wytwórców. Spora część odwiedzających postanowiła przyjechać na Targ własnym rowerem.

Co czekało na odwiedzających, którzy wybrali się do Kraskowa? Świeży nabiał, pieczywo, kiełbasy i wędliny, warzywa, soki, produkty z aronii, ale także wyroby rękodzielnicze i biżuteria. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z naturalnymi kosmetykami i piwami rzemieślniczymi. To wszystko oczywiście przygotowane przez lokalnych wytwórców i małe manufaktury.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułŚwidnica od podwórza – odc.16 [FOTO]
Następny artykułRusza remont Kraszowickiej. Będą utrudnienia