Strona główna 0_Slider Dzień Godności po raz osiemnasty

Dzień Godności po raz osiemnasty

0

Już jutro, 8 maja 2018 roku obchodzony będzie XVIII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Społeczność PSONI w Świdnicy przygotowuje pod patronatem samorządów miasta i powiatu obchody tego święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Świnicy i okolic, a szczególnie rodziny osób dotkniętych niepełnosprawnością, do wspólnego świętowania – zachęcają organizatorzy.


Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności tych osób, pokazanie ich zdolności artystycznych, możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery, które muszą pokonywać oraz  propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii. To również przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu, dyskryminacji, negatywnym stereotypom i uprzedzeniom. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Zarząd, członkowie, pracownicy PSONI koła w Świdnicy serdecznie zapraszają na XVIII Marsz Godności Osób niepełnosprawnych, festyn integracyjny, próbę pobicia rekordu Guinnessa w Kampanii Kilometry Dobra – układanie ciągu monet jednozłotowych.
Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców dla „małych i dużych”.

Świętowanie rozpocznie się 8 maja o godz.12:30 – zbiórką uczestników na parkingu Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Armii Krajowej 49, o 13.15 rozpocznie się przemarsz ulicami Świdnicy do Rynku.

Projekt współfinansowany jest ze środków PCPR w Świdnicy i Gminy Miasto Świdnica.

Poprzedni artykułMłoda kobieta potrącona na przejściu
Następny artykułSłodkie święto z małą mistrzynią gotowania