Strona główna Wydarzenia Świebodzice Słodkie święto z małą mistrzynią gotowania

Słodkie święto z małą mistrzynią gotowania

0

Doroczne Święto Czekolady w Świebodzicach zgromadziło rekordową liczbę odwiedzających. Park Miejski zamienił się w krainę płynącą czekoladą, pełną kolorowych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Bawiliśmy się świetnie oglądając m. in. eksperymenty na scenie, budując niesamowite budowle z klocków, było słodkie gotowanie z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią II edycji Master Chef Junior i mnóstwo innych wydarzeń – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.


Święto Czekolady to impreza, organizowana od kilku lat przez samorząd oraz ZPC Śnieżka S.A., znanego, świebodzickiego producenta słodyczy, w tym jedynych i niepowtarzalnych Michałków. Pierwsza niespodzianka czekała już podczas oficjalnego otwarcia najsłodszego festynu w regionie. Premierę miał nowy produkt Śnieżki – Krówka Świebodzicka.

Świebodziczanie zostali od razu poczęstowani nowym smakołykiem w charakterystycznym, niebieskim opakowaniu, które nawiązuje do barw miasta. Słodkości było zresztą więcej, bo można było zajadać nie tylko Krówki i Michałki, ale także kosztować płynnej czekolady, serwowanej na stoiskach zakładu prosto z czekoladowych fontann.

A na scenie i parkowych trawnikach można było m. in. obejrzeć pokaz teakwon-do w wykonaniu szkoły Taipan, była zumba dla dzieci, występ taneczny maluchów z Miejskiego Domu Kultury; przejażdżki na kucykach, budowanie z wielkich klocków, mini golf, gigantyczne bańki mydlane czy zabawy z wesołymi maskotkami. Bardzo podobały się eksperymenty chemiczne przygotowane specjalnie dla najmłodszych. A prawdziwym przebojem tegorocznego święta było spotkanie z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią II edycji kulinarnego show Master Chef Junior. Rezolutna 12-latka z Wrocławia przygotowała na scenie mus czekoladowy, odpowiadając przy okazji na pytania od publiczności, dotyczące udziału w programie.

Na zakończenie imprezy zaśpiewała Asia Siwarska, a każdy, kto zgłodniał, mógł skorzystać z oferty food trucków, które zaparkowały w alejkach naszego parku. To była udana  impreza, choć organizatorzy musieli zmagać się z awarią zasilania. Przerwy w dostawie prądu były na szczęście niedługie i nie popsuły humorów uczestnikom czekoladowej zabawy.

UM Świebodzice, opr. asz

Poprzedni artykułDzień Godności po raz osiemnasty
Następny artykułMajówka na drogach powiatu: sporo kolizji, kilkunastu pijanych