Strona główna 0_Slider Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi w Muzeum Kolejnictwa

Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi w Muzeum Kolejnictwa

0

Na cztery dni zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Ślaskiej przemieni się bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami. Dla dzieci przygotowane zostaną gry, zabawy i konkursy. Wydarzenie potrwa od 31 maja do 3 czerwca.

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Celem organizowanego przez nas wydarzenia jest promocja idei ochrony zabytków kolejnictwa, edukacja dzieci poprzez zabawę z ich ulubionymi bajkowymi postaciami. Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi ma umożliwić odwiedzającym nas gościom możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi pomnikami dawnej techniki, parowozami. Maszynami, które w sposób fundamentalny odmieniły oblicze świata – mówi Marta Chryszczanowicz z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Ślaskiej.

Cały zespół muzeum zaprasza do Jaworzyny, gdzie tegoroczny Dzień Dziecka potrwa aż cztery dni. – Dla dzieci przygotowane zostaną gry, zabawy i konkursy w formie 10 stacji stacji kolejowych do zaliczenia, nagrody ufunduje firma Mattel – dodaje Chryszczanowicz.

Dzień Dziecka z Tomkiem z Przyjaciółmi, organizowany we współpracy z firmą Mattel – światowym producentem najbardziej znanej kolejowej bajki, potrwa od 31 maja do 3 czerwca 2018 roku. – Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00. Zachęcamy do zakupu biletów wstępu do Muzeum za pośrednictwem naszego sklepu – kończy Chryszczanowicz.

/Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, opr. mn/