Strona główna Wydarzenia Świdnica „Sercem pomaluj mój świat”. Niepełnosprawni przemaszerowali przez miasto

„Sercem pomaluj mój świat”. Niepełnosprawni przemaszerowali przez miasto [FOTO]

0

Na co dzień ich obecność na świdnickich ulicach jest niezauważana. Dziś w tłumie przemierzającym ulice pokazali, że na taką uwagę ze wszech miar zasługują. Już po raz piętnasty odbył się Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Świętowanie rozpoczęło się we wtorek, 29 maja o godzinie 9.00 uroczystą mszą św. w świdnickiej katedrze. Po nabożeństwie niepełnosprawni, ich bliscy, nauczyciele i osoby zaprzyjaźnione przemaszerowali ulicami miasta na teren świdnickiego Zespołu Szkół Specjalnych. Tam też odbył się festyn.

Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych, odbywający się w tym roku pod hasłem „Sercem pomaluj mój świat”, ma na celu wspólną zabawę i integrację dzieci i młodzieży ze Szkół Specjalnych i Integracyjnych, przedszkoli, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa dolnośląskiego. W ramach wydarzenia zorganizowano wspólną zabawę, wiele atrakcji sportowych oraz artystycznych, a także ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

W programie przewidziano także występy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy placówce. Wręczono także statuetki przyjaciołom placówki, którzy swoim dobrym sercem pomagają malować szarą rzeczywistość.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGorąco i burzowo. Synoptycy ostrzegają
Następny artykułDzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi w Muzeum Kolejnictwa